flight-landing-image flight-landing-image

همانطور که می‌دانید اهواز در استان خوزستان قرار دارد و جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر آن مانند رود کارون هر ساله گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. از این رو سفر با هواپیما، انتخاب بسیاری از مسافران برای رفتن به اهواز است. بد نیست بدانید که شرکت‌های هواپیمایی زیادی نظیر کاسپین، تابان، قشم ایر، کیش ایر، آسمان، ماهان، نفت ایر و... در این خط پرواز دارند. اگر شما هم به دنبال قیمت و خرید بلیط هواپیما اهواز با قیمت مناسب هستید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

قیمت بلیط هواپیما اهواز به چه عواملی بستگی دارد؟

اگر برای رفتن به اهواز، هواپیما را انتخاب کرده‌اید، پس در قدم اول باید بلیط هواپیما اهواز را با قیمت مناسب خریداری کنید. خوب است بدانید برای خرید بلیط باید هوشمندانه عمل کنید و عوامل زیادی را قبل از خرید در نظر بگیرید. از این‌رو در ادامه برخی از عواملی که بر قیمت بلیط هواپیما اهواز تاثیرگذار است را برای شما خواهیم گفت.

 • 1. نوع بلیط پرواز:

  جالب است بدانید که بلیط هواپیما به سه صورت چارتری، سیستمی و لحظه آخری ارائه می‌شود. خدمات و قیمت هر کدام از این نوع بلیط‌ها متفاوت است. بلیط‌های چارتری و لحظه آخری، معمولا از بلیط‌های سیستمی ارزان‌تر هستند و بر روی قیمت بلیط هواپیما تاثیر به سزایی دارند.

 • 2. نوع ایرلاین پرواز:

  یکی از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت بلیط هواپیما، نوع ایرلاین پرواز است. برای مثال خدمات و قیمت شرکت ماهان با خدمات شرکت آسمان فرق می‌کند. به همین منظور قبل از خرید بلیط هواپیما اهواز حتما این نکات را مد نظر قرار دهید.

 • 3. نوع کلاس پرواز:

  قطعا برای شما هم خدمات پرواز مهم است و تمایل دارید پروازی را انتخاب کنید که خدمات درجه یک داشته باشد. از این رو به هنگام خرید بلیط هواپیما اهواز، انواع پروازها از جمله فرست کلاس، اکونومی کلاس، بیزینس کلاس را مورد توجه قرار دهید. چرا که خدمات هر کدام از این کلاس‌های پروازی متفاوت است. همچنین انواع کلاس پرواز، قیمت‌های متفاوتی را شامل می‌شوند و بر روی قیمت بلیط بسیار تاثیرگذار هستند.

 • 4. روز و تاریخ سفر:

  از دیگر عوامل مهم و تاثیرگذار بر قیمت بلیط، می‌توان به روز و تاریخ سفر اشاره کرد. معمولا در روزهای تعطیلات، قیمت بلیط هواپیما اهواز بالاست، اما در روزهای معمولی، بلیط اهواز را با قیمت مناسب‌تری می‌توانید تهیه کنید.

 • 5. بلیط هواپیمای دو طرفه:

  بد نیست بدانید که اگر بلیط هواپیما اهواز را به صورت رفت و برگشت تهیه کنید، از قیمت کمتری نسبت به بلیط یک طرفه برخوردار است و با تهیه بلیط هواپیمای دو طرفه سفری ارزان‌تر خواهید داشت.

 • 6. مبدا و مقصد سفر:

  یکی دیگر از عواملی که بر قیمت بلیط هواپیما می‌تواند تاثیر بگذارد، چیزی نیست جز مبدا و مقصد سفر؛ برای مثال اگر مقصد سفرتان از تهران به اهواز باشد، قطعا بلیط هواپیمایی که تهیه می‌کنید گران‌تر است. اما اگر مقصد سفرتان کرمانشاه یا هر جای دیگر از ایران به اهواز باشد، قیمت بلیط پایین‌تری را می‌توانید تهیه کنید.

تفاوت بلیط هواپیما چارتری اهواز با بلیط سیستمی چیست؟

همانطور که گفتیم بلیط چارتر، سیستمی و بلیط لحظه آخری تهران اهواز بر روی قیمت بلیط هواپیما بسیار تاثیرگذار هستند. بیایید با هم با این نوع بلیط‌ها بیشتر آشنا شویم.

 • بلیط سیستمی اهواز:

  بلیط‌های سیستمی، بلیط‌هایی هستند که توسط شرکت‌های هواپیمایی اهواز یا نماینده‌های شرکت‌ها در آژانس‌های گردشگری به فروش می‌رسند. قیمت این بلیط‌ها ثابت و تقریبا گران است و فقط توسط شرکت‌های هواپیمایی تعیین می‌شود و تا حدودی برنامه مشخص و ثابتی دارند.

 • بلیط چارتری اهواز:

  بلیط‌های چارتری بیشتر توسط آژانس‌های گردشگری فروخته می‌شوند. قیمت بلیط چارتر را چارتر کننده مشخص می‌کند و روزانه در حال تغییر است. در واقع چارتر کننده قسمتی از صندلی‌های هواپیما را از قبل رزرو می‌کند و قیمت را از پیش تعیین می‌کند و شما با خرید بلیط چارتر سفری ارزان‌تر خواهید داشت. چرا که قیمت پایین‌تری نسبت به بلیط سیستمی دارد.

 • بلیط لحظه آخری اهواز:

  اگر تصمیم سفر به اهواز با هواپیما در لحظه‌های آخر را گرفته‌اید، می‌توانید بلیط لحظه آخری تهران به اهواز را با قیمت مناسب‌تر از بلیط چارتر تهیه کنید. بلیط لحظه آخری بیشتر از نوع چارتر است. با این تفاوت که چارتر کننده در لحظه‌های آخر پرواز، قیمت آن را کمتر از قیمت چارتر ارائه می‌دهد. چرا که می‌خواهد باقی صندلی‌هایی که رزرو کرده به صورت خالی باقی نماند.

که با انواع بلیط هواپیما اهواز آشنا شده‌اید، خوب است بدانید که بلیط‌های چارتری و سیستمی با هم تفاوت‌هایی دارند. از جمله تفاوت آنها می‌توان اشاره کرد به:

 • 1. قیمت بلیط سیستمی ثابت و مشخص است؛ اما قیمت بلیط چارتر مشخص نیست و به صورت مداوم تغییر می‌کند. همچنین بلیط چارتر قیمت ارزان‌تری نسبت به بلیط سیستمی دارد.
 • 2. بلیط سیستمی قابل برگشت و کنسلی است؛ اما بلیط چارتر را نمی‌توانید کنسل کنید.
 • 3.بلیط سیستمی توسط شرکت‌های هواپیمایی فروخته می‌شود؛ اما بلیط چارتر توسط آژانس‌های گردشگری و نماینده‌ها به فروش می‌رسد.
 • 4. زمان پرواز در بلیط سیستمی را می‌توانید تغییر دهید؛ اما در بلیط چارتر این امکان وجود ندارد.
 • قیمت بلیط چارتر برای همه گروه‌های سنی یکسان است؛ اما قیمت بلیط سیستمی با توجه به سن‌های مختلف تفاوت دارد.

قیمت بلیط هواپیما اهواز

حالا که با بلیط‌های چارتری، سیستمی و لحظه آخری اهواز آشنا شده‌اید، خوب است بدانید که عوامل مختلفی بر قیمت این نوع بلیط‌ها تاثیرگذار هستند که برخی از آنها عبارتند از:

 • آب و هوا:

  یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت بلیط چارتر اهواز آب و هواست. از این‌رو اگر بلیط چارتر یا سیستمی اهواز را در فصل تابستان تهیه کنید، قیمت ارزان‌تری نسبت به دیگر فصل‌ها دارد.

 • تعطیلات رسمی:

  اگر در تعطیلات مانند نوروز به اهواز سفر کنید، قطعا بلیط‌ها از هر نوعی که باشد قیمت بالایی دارد، اما اگر در روزهای معمولی راهی سفر به اهواز شوید، قیمت بلیط چارتر و سیستمی اهواز نسبتا خوب است.

 • خرید آنلاین:

  اگر بلیط هواپیما اهواز را به صورت آنلاین خریداری کنید، قیمت مناسب‌تری نسبت به خرید حضوری دارد. خرید آنلاین روی تمامی انواع بلیط‌ها تاثیرگذار است.

 • پرواز لحظه آخری:

  همانطور که گفتیم بلیط لحظه آخری هم بر روی قیمت بلیط چارتر و سیستمی، تاثیر به سزایی دارد و می‌توانید بلیط هواپیما را با قیمت مناسب‌تر تهیه کنید. برای مثال بلیط لحظه آخری تهران به اهواز از قیمت مناسب‌تری نسبت به دیگر بلیط‌ها برخوردار است.

 • استقبال گردشگران:

  مقصد سفری که انتخاب می‌کنید بر روی قیمت بلیط چارتر و سیستمی بسیار تاثیرگذار است. از این رو اهواز نسبت به دیگر شهرهای ایران گردشگران زیادی دارد. به همین جهت مسافران زیادی به این شهر سفر می‌کنند و همین موضوع بر روی قیمت بلیط لحظه آخری تهران به اهواز، بلیط چارتری و سیستمی تاثیرگذار است.

چگونه بلیط ارزان اهواز را بخریم؟

برای خرید بلیط ارزان هواپیما اهواز، در قدم اول بهتر است تمامی قیمت‌های شرکت‌های پرواز را بررسی کنید تا بعد از تحقیق، بتوانید مناسب‌ترین قیمت را انتخاب کنید. برای این کار می‌توانید لیستی از ایرلاین‌های پرواز اهواز را در سایت رادار361 مشاهده کنید تا بتوانید دقیق‌تر تصمیم بگیرید.
بد نیست بدانید که ساعت و روز سفر شما هم بر قیمت بلیط بسیار تاثیرگذار است. برای مثال قیمت بلیط هواپیما در ساعت اولیه صبح و آخر شب نسبت به دیگر ساعت‌ها فرق می‌کند. همچنین روزهای وسط هفته مانند دوشنبه و سه‌شنبه قیمت بلیط‌های اهواز بسیار مناسب هستند.
به هنگام خرید بلیط اهواز نیز، به روز سفر خود دقت کنید. اگر روز سفرتان در ایام پیک مانند نوروز باشد، قطعا قیمت بلیط هم گران‌تر است، این موضوع شامل هر نوع بلیطی می‌شود؛ اما اگر در ایام غیر پیک و روزهای معمولی بلیط سفر خود را تهیه کنید، با قیمت مناسب‌تری می‌توانید سفر کنید.

چه زمانی بلیط اهواز ارزان تر است؟

اگر می‌خواهید سفری ارزان و مناسب به اهواز داشته باشید، پس پیشنهاد می‌کنیم در فصل‌هایی مانند تابستان و غیر تعطیلات، بلیط هواپیما اهواز را تهیه کنید. چرا که در این فصل، اهواز مسافران بسیار کمی دارد و شما می‌توانید بلیط اهواز را با قیمت مناسب‌تری تهیه کنید.
البته ناگفته نماند که گرمای اهواز در فصل تابستان بسیار زیاد است. از این رو اگر گرمای تابستان شما را اذیت نمی‌کند، می‌توانید برای خرید بلیط اقدام کنید. همچنین در حین خرید به انواع بلیط‌ها هم دقت کنید. برای مثال با تهیه بلیط به صورت اکونومی و بلیط لحظه آخری تهران به اهواز، سفری نسبتا ارزان را می‌توانید تجربه کنید.

چرا بلیط هواپیما اهواز را از رادار361 بخریم؟

رادار361 یک متا سرچ قوی و تخصصی در زمینه گردشگری، رزرو هتل، اقامتگاه و بلیط هواپیماست. رادار، زمان رزرو بلیط لحظه آخری تهران به اهواز را برای شما کمتر می‌کند. کار موتور جستجوی رادار این است که سایت‌های فروش بلیط هواپیما را از هر ایرلاین، به همراه قیمت آنها به شما نمایش می‌دهد. از این رو بعد از بررسی، می‌توانید کمترین قیمت بلیط هواپیما اهواز را انتخاب و رزرو بلیط هواپیما را انجام دهید.
برای رزرو هم کافیست به قسمت پرواز رادار361 بروید. در قسمت فیلتر جستجو، مبدا و تاریخ پرواز به اهواز را وارد کنید، تا رزرو بلیط را به آسانی انجام دهید. علاوه بر این، در رادار361 می‌توانید رزرو هتل اهواز را هم انجام دهید. تنها کافیست سری به قسمت هتل‌های اهواز بزنید و هتل مورد نظر خود را پیدا کنید. بعد از مقایسه و بررسی قیمت هم، می‌توانید اقدام به رزرو هتل مدنظرتان کنید.

چه قدر رادار تصمیماتتان را تغییر داده است؟!