flight-landing-image flight-landing-image

جزیره قشم بزرگ‌ترین جزیره‌ جنوبی ایران است که در خلیج فارس واقع شده و به عنوان مقصد گردشگری و یکی از قطب‌های تجاری شناخته می‌شود. امکان سفر به جزیره قشم که دارای آب‌وهوایی نسبتاً گرم و مرطوب است از دو طریق دریایی و هوایی وجود دارد که مسیر هوایی در این میان محبوبیت بیشتری دارد. اگر مسافر قشم هستید و به دنبال بلیط هواپیما قشم با قیمتی مناسب می‌گردید، با ما همراه باشید تا بهترین قیمت بلیط هواپیما قشم را پیدا کنید.

چه عواملی بر قیمت بلیط هواپیما قشم تاثیرگذار هستند؟

برای سفر به جزیره زیبای قشم با هواپیما اولین کاری که باید انجام دهید تهیه بلیط قشم است. هرچه قیمت بلیط هواپیما قشم که خریداری می‌کنید کمتر باشد مسلماً از خرید خود راضی‌تر خواهید بود. معمولاً سفر با هواپیما به دلیل هزینه‌ای که برای خرید بلیط هواپیما پرداخت می‌کنید از جمله سفرهای گران‌ قیمت است اما روش‌های ساده‌ای وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید پرواز قشم را با قیمت پایین‌تری خریداری کنید. برای اینکه بتوانید به این هدف برسید باید به چند نکته که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهد شد توجه داشته باشید.

 • 1. زمان سفر به آبادان:

  بهتر است به جای انتخاب زمان سفر در روزهای تعطیل و ایام خاص تعطیلی، سفر به قشم را در روزهای عادی یا غیر تعطیل انجام دهید، زیرا در این ایام قیمت بلیط هواپیما تا حد قابل توجهی به روزی که قرار است پرواز در آن انجام شود بستگی دارد. مثلاً بلیط قشم اولاً به خاطر آب‌وهوای گرم این جزیره در فصول سرد بیشتر از فصل‌های گرم سال است و از طرفی به دلیل تفریحی بودن جزیره، قیمت بلیط هواپیما به این جزیره در ایام تعطیلی به خصوص ایام تعطیل نوروز بسیار گران‌تر از سایر روزهای سال است. از این‌رو شما می‌توانید بلیط هواپیما قشم ارزان را در روزهای عادی سال و یا حتی در فصل تابستان خریداری کنید.

 • 2. فاصله شهر مبدأ تا شهر مقصد:

  هر چقدر فاصله شهر مبدأ تا شهر مقصد بیشتر باشد قیمت بلیط هواپیما بیشتر خواهد بود. برای مثال قیمت بلیط هواپیما تهران قشم به مراتب گران‌تر از قیمت بلیط هواپیما شیراز قشم است. بنابراین هرچه محل سکونت شما از شهری که می‌خواهید به آن سفر کنید بیشتر باشد . پرواز در مدت زمان بیشتری انجام شود، هزینه‌ای که برای خرید بلیط هواپیما پرداخت می‌کنید بیشتر خواهد بود.

 • 3. شرکت هواپیمایی یا ایرلاین:

  یکی دیگر از عواملی که بر روی قیمت بلیط پرواز هوایی مثل قیمت بلیط پرواز قشم تأثیر می‌گذارد نوع شرکت هواپیمایی یا به اصطلاح ایرلاینی است که شما برای پرواز انتخاب می‌کنید. زمانی که می‌خواهید برای خرید بلیط هواپیما قشم اقدام کنید حتما به این موضوع توجه کنید که قرار است با کدام شرکت هواپیمایی پرواز قشم انجام شود. معمولاً قیمت پرواز قشم در برخی از ایرلاین‌هایی که از شهرت بیشتری برخوردارند و پروازهای متعددی به شهرهای مختلف از جمله پرواز قشم انجام می‌دهند گران‌تر است. اگر به دنبال پرواز قشم ارزان هستید سعی کنید بلیط خود را از شرکت‌های هواپیمایی خریداری کنید که قیمت بلیط پروازهای آن‌ها نسبت به شرکت‌های هواپیمایی بزرگ کمتر است.

 • 4. کلاس پروازی:

  عبارت کلاس هواپیمایی در سیستم حمل‌ونقل هوایی همه کشورهای جهان وجود دارد. در این سیستم پروازهای هواپیما از جمله پرواز قشم در 3 نوع کلاس پروازی متنوع از جمله پرواز فرست کلاس، پرواز بیزینس کلاس و پرواز اقتصادی یا همان اکونومی انجام می‌شود. هرچه سطح کلاس پرواز پایین‌تر باشد، بلیط هواپیما ارزان‌تر خواهد بود. پس از تمایل به خرید بلیط هواپیما قشم ارزان دارید بهتر است پروازهایی را انتخاب کنید که در کلاس اکونومی یا اقتصادی انجام می‌شوند. به عبارت دیگر برای خرید بلیط هواپیما ارزان قیمت بهتر است از فکر خرید پروازهای فرست کلاس و یا حتی بیزینس کلاس برون بیایید.

علاوه‌بر مواردی که ذکر شد  برای سفری ارزان باید به خوبی با تعریف سه نوع بلیط متداول در سیستم حمل‌ونقل هوایی آشنا باشید. بلیط‌های سیستمی گران‌ترین بلیط‌های هواپیما محسوب می‌شوند اما بابت خرید بلیط‌های چارتری و لحظه آخری بهای کمتری خواهید پرداخت. در ادامه برای آشنایی بیشتر شما به تعریف انواع بلیط‌های هواپیمایی می‌پردازیم.

تفاوت بلیط هواپیما چارتری قشم با سیستمی چیست؟ 

برای اینکه بتوانید بلیط هواپیما قشم ارزان قیمت برای سفر خود به این جزیره زیبا پیدا کنید باید با چند اصطلاح پروازی و تفاوت‌های آن‌ها آشنا بشوید تا بتوانید پروازی با بهترین و مناسب‌ترین قیمت پیدا کنید. به طور کلی فارغ از کلاس پروازی دو نوع بلیط پرواز قشم وجود دارد که از نظر قیمت تفاوت زیادی دارند. نوع اول بلیط چارتری قشم و نوع دوم بلیط سیستمی است. معمولاً قیمت بلیط چارتری نسبت به قیمت بلیط سیستمی برای هر شهری یا هر مقصدی از جمله قشم ارزان‌تر است.
بلیط سیستمی همان بلیط‌هایی هستند که قیمت آن‌ها را شرکت هواپیمایی مشخص می‌کند. به همین دلیل قیمت آن‌ها همیشه ثابت است و هرگز دچار نوسان قیمت در کوتاه مدت نمی‌شوند. البته همان‌طور که گفته شد قیمت این نوع بلیط‌ها نسبت به بلیط‌های چارتری بیشتر است. بنابراین اگر به دنبال سفر ارزان با هواپیما و یا به عبارت دیگر خرید بلیط هواپیما قشم ارزان قیمت هستید بهتر است دور خرید این نوع بلیط‌ها را خط بکشید.
علاوه بر ثابت ماندن قیمت بلیط سیستمی، این نوع پروازها مزیت دیگری نیز دارند و آن این است که امکان کنسلی بلیط هواپیما در نوع چارتی آسان‌تر صورت می‌پذیرد در صورتی که در بلیط‌های چارتری این‌گونه نیست.
در مورد بلیط چارتری قشم باید گفت، پروازهای هواپیما و بلیط‌های آن‌ها معمولاً توسط آژانس‌های مسافرتی اجاره می‌شوند. این آژانس‌های هواپیمایی برای پروازهایی مثل پرواز قشم یک قیمتی را مشخص می‌کنند. بلیط هواپیما که از طریق آژانس اجاره کننده پرواز یا همان چارتر کننده مشخص می‌شود به بلیط‌های چارتری معروف هستند.
اولین و مهم‌ترین مزیت یا ویژگی این نوع بلیط‌های هواپیما قیمت ارزان آن‌ها است. بلیط هواپیما چارتری بر اساس نظر چارتر کننده و بر مبنای چند فاکتور از جمله تقاضا و روزی که پرواز در آن انجام می‌شود مشخص می‌شود. بلیط‌های لحظه آخری نیز از نوع بلیط‌های چارتری هستند. برای مثال بلیط لحظه آخری تهران قشم بلیطی است که به دلیل پر نشدن پرواز توسط چارتر کننده به عنوان بلیط لحظه آخری قشم با قیمت بسیار پایین فروخته می‌شود.
در بلیط‌های چارتری امکان تغییر زمان و یا کنسلی پرواز وجود ندارد و در صورتی که این اتفاق بیفتد، هزینه‌ای به خریدار بلیط مسترد نخواهد شد. بلیط لحظه آخری قشم نسبت به بلیط‌های چارتری و سیستمی قیمت پایین‌تری دارند اما خرید این نوع بلیط کار ساده‌ای نیست و باید به طور مداوم تخفیف‌ها را چک کنید.

قیمت بلیط هواپیما قشم

قیمت پرواز قشم نیز ماند بلیط هواپیما برای اکثر شهرهای ایران می‌تواند بر اثر افزایش تقاضای سفر به این جزیره به خصوص در ایام تعطیل و یا کاهش تقاضای سفر به آن به دلیل گرمی هوا و یا اینکه پرواز قشم در روزهای عادی انجام می‌شود متفاوت باشد. به عبارت دیگر در برخی از مواقع قیمت بلیط هواپیما قشم می‌تواند به صورت صعودی تغییر کند و در برخی از ایام سال قیمت بلیط هواپیما به این شهر می‌تواند روند کاهشی داشته باشد.
برای اینکه بتوانید بلیط هواپیما قشم ارزان خریداری کنید باید همیشه از آخرین تخفیف‌هایی که معمولاً توسط شرکت‌‌های چارتر کننده پرواز و بلیط هواپیما عرضه می‌شود اطلاع داشته باشید. اگر بخواهید به بلیط هواپیما لحظه آخری قشم نیز دسترسی داشته باشید و از آن استفاده کنید باید لحظه‌به‌لحظه قیمت پروازهایی که از مبدأ شما به مقصد قشم انجام می‌شود را بررسی کنید.
بلیط‌های سیستمی قشم گران‌تر از بلیط چارتری قشم هستند اما در عوض در کوتاه مدت دچار نوسان قیمت نمی‌شوند و اگر قرار باشد قیمت آن‌ها تغییر کند معمولا در دراز مدت اتفاق می‌افتد. به طور معمول به صورت سالانه، فصلی یا مناسبتی تغییر می‌کنند و کاهش یا افزایش تقاضا نرخ بلیط سیستمی شما را تغییر نخواهد داد.

قیمت بلیط هواپیما تهران قشم

همان‌طور که می‌دانید قشم از جزیره‌های پرطرفدار در جنوب ایران است که به دلیل واقع شدن در موقعیت جغرافیایی مهم در تنگه هرمز که یکی از قطب‌های تجاری ایران محسوب می‌شود پذیرای مسافران زیادی چه گردشگران تفریحی و چه تجار است که از نقاط مختلف ایران به آن سفر می‌کنند. اما به جرات می‌توان گفت که پرطرفدارترین مسیر هوایی به مقصد قشم مسیر تهران-قشم است. خصوصاً در ایام عید نوروز و یا روزهای تعطیل در فصل‌های سرد سال مثل پاییز و زمستان مسافران زیادی درصدد تهیه بلیط هواپیما تهران قشم هستند.
اگر به دنبال تهیه بلیط هواپیما تهران قشم با قیمت ارزان و مناسب هستید و از طرفی عجله‌ای برای سفر به قشم ندارید و سفر به قشم برای شما جنبه تفریح و سرگرمی دارد بهتر است با کمی حوصله و صبر و بررسی بلیط‌ هواپیما لحظه آخری قشم که توسط چارتر کننده‌های مختلف در زمان‌های نزدیک به پرواز ارائه می‌شود، بلیط خود را تهیه کنید. البته در صورتی می‌توانید از این نوع پروازها استفاده کنید که بتوانید در همان روزی که بلیط لحظه آخری قشم عرضه می‌شود سفر کنید و از طرفی نخواهید که حتما در روزهای تعطیل به این جزیره زیبا پرواز کنید

چگونه بلیط ارزان قشم را بخریم؟

برای تهیه بلیط هواپیما قشم ارزان قیمت باید به این نکته توجه کنید که با بررسی بلیط‌های هواپیما قشم که توسط یک یا دو شرکت ارائه می‌شوند نمی‌توانید بلیط ارزان قسمت پیدا کنید و آن را خریداری نمایید. معمول برای خرید بلیط ارزان قیمت برای پرواز قشم در ساعت‌های خاصی از شبانه روز باید به فکر خرید بلیط باشید. مثلاً بلیط لحظه آخری تهران قشم را می‌توانید در ساعت‌های ابتدایی روز و یا ساعات پایانی شب خریداری کنید.
علاوه‌بر انتخاب ساعت، انتخاب روز نیز در پیدا کردن بلیط ارزان قیمت از جمله بلیط هواپیما قشم ارزان از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. برای مثال روزهای آخر هفته و یا ابتدای هفته قیمت بلیط هواپیما معمولاً بیشتر از قیمت بلیط هواپیما در روزهای میانی هفته است. بهتر است از روزهایی که تعداد مسافران به مقصد شما مثل قشم در آن زیاد است و روزهایی که تعداد مسافران به شهر مورد نظر شما کم است اطلاع داشته باشید. روزهای پر مسافر به روزهای پیک و روزهای کم مسافر به روزهای غیر پیک مشهور هستند.

چه زمانی پرواز قشم ارزان‌تر است؟

همان‌طور که چند مرتبه در این مطلب اشاره شد، برای اینکه بتوانید بلیط هواپیما قشم ارزان و یا بلیط هواپیما لحظه آخری قشم را پیدا کنید و با آن سفر ارزانی انجام دهید باید روز و ساعت مناسبی را برای سفر خود انتخاب کنید. معمولا بلیط هواپیما در تعطیلات نوروزی و یا ایام تعطیل مثل تابستان و حتی تعطیلاتی که در فصل‌های سرد سال قرار دارند، بسیار گران قیمت است بنابراین در صورتی‌که می‌توانید در ایامی به غیر از تعطیلات سفر کنید.
اگرچه در انتهاب فصل بهار و فصل تابستان قیمت بلیط پرواز قشم ارزان است، اما سفر به قشم به دلیل آب‌وهوای بسیار گرم، سفر در این زمان برای مسافرانی که به قصد گردش و تفریح به قشم می‌روند مناسب نیست. مضاف بر اینکه تعداد مسافران در این ایام بسیار زیاد است.

خرید بلیط هواپیما قشم از رادار361 چه مزایایی دارد؟

سایت رادار361 یک موتور جستجوی تخصصی بلیط هواپیماست که از آن می‌توانید برای پیدا کردن بلیط هواپیما قشم استفاده کنید. در واقع با استفاده از این موتور جستجوی هوشمند نیازی به اینکه ساعت‌ها وقت خود را صرف جستجوی پرواز قشم یا بلیط هواپیما لحظه آخری قشم مثل بلیط هواپیما لحظه آخری قشم تهران کنید، ندارید. به کمک سایت رادار می‌توانید به فهرستی از پروازهایی که در تاریخ مورد نظر شما به سمت قشم یا شهر مقصد شما انجام می‌شود همراه با قیمت آن‌ها دسترسی داشته باشید. لازم به ذکر است که در سایت رادار361 قیمت‌ها هر 3 ساعت یکبار به‌روزرسانی می‌شود به این دلیل آخرین تخفیف‌ها و قیمت‌ها را می‌توانید در این وب‌سایت مشاهده کنید.
علاوه بر خرید بلیط هواپیما در سایت رادار361 می‌توانید رزرو هتل قشم و انواع اقامتگاه‌ها را نیز به سادگی انجام دهید. چه برای رزرو هتل و چه برای خرید بلیط هواپیما قشم وارد سایت رادار361 شوید. خیال‌تان راحت باشد که بهترین قیمت‌ها نصیب‌تان می‌شود.

چه قدر رادار تصمیماتتان را تغییر داده است؟!