هر ساله بسیاری از گردشگران، شهر اصفهان را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند. شرکت‌هایی نظیر زاگرس، قشم ایر، ایران ایر، کاسپین، نفت ایر، تابان، آتا، ماهان ایر و آسمان معمولا در این خط پرواز دارند. از این رو شما می‌توانید در بهترین فصل سفر به اصفهان، مناسب‌ترین بلیط هواپیما اصفهان را تهیه کنید. در ادامه به طور کامل با قیمت بلیط هواپیما اصفهان، بلیط لحظه آخری اصفهان، چارتر و سیستمی آشنا می‌شویم.

قیمت بلیط هواپیما اصفهان به چه عواملی بستگی دارد؟

بد نیست بدانید که قیمت بلیط هواپیما اصفهان، به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین عوامل، نوع کلاس پرواز است. از این‌رو در هنگام خرید، حتما به انواع کلاس پرواز مانند فرست کلاس، اکونومی کلاس، بیزینس کلاس توجه کنید. زیرا نحوه امکانات و خدمات در هر کدام از انواع کلاس پروازی متفاوت است.
از جمله عوامل دیگری که بر قیمت‌های بلیط تاثیرگذار هستند، می‌توان اشاره کرده به:

 • 1. زمان سفر:

  یکی از نکاتی که در خرید بلیط هواپیما اصفهان حتما باید توجه کنید، زمان سفر است. برای مثال اگر در مناسبت‌ها و تعطیلات رسمی، می‌خواهید بلیط هواپیما تهران اصفهان را تهیه کنید، قطعا قیمت بلیط هواپیما بالاست اما در زمان‌های دیگر که مردم زیاد به سفر نمی‌روند، پروازها قیمت کمتری دارند.

 • 2. روز و ساعت پرواز:

  شاید برایتان جالب باشد که بدانید یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار روی خرید بلیط هواپیما، روز و ساعت پرواز است. برای مثال در ساعت‌های اول صبح و آخر شب، بلیط هواپیما قیمت پایین‌تری دارد. همچنین در روزهای وسط هفته، قیمت آنها کمتر است.

 • 3. نوع ایرلاین‌ها:

  یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط هواپیما، نوع ایرلاین‌های پرواز است. معمولا ایرلاین‌هایی که معروف‌تر هستند، قیمت بلیط بالاتری نسبت به دیگر ایرلاین‌ها دارند.

 • 4. تعداد گردشگران:

  تعداد گردشگران شهر اصفهان بر قیمت بلیط هواپیما بسیار تاثیرگذار هستند. زیرا شهر اصفهان نسبت به جاهای دیگر ایران، گردشگران داخلی و خارجی بیشتری دارد.

 • 5. فاصله مبدا تا مقصد:

  بد نیست بدانید که قیمت بلیط هواپیما از مقصدهای مختلف کشور ایران متفاوت است. برای مثال قیمت بلیط هواپیما تهران اصفهان، نسبت به بلیط هواپیما زنجان اصفهان فرق می‌کند.

 • 6. نوع خرید:

  همانطور که می‌دانید بلیط هواپیما اصفهان را هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین می‌توانید تهیه کنید؛ اما قیمت بلیط هواپیما به صورت آنلاین نسبت به حضوری کمتر است.

 • 7. پروازهای دو مسیری:

  معمولا بعضی از پروازها هستند که بدون توقف به اصفهان می‌روند؛ اما بعضی دیگر از پروازها در مسیر توقف دارند. اگر به دنبال بلیط هواپیما با قیمت مناسب هستید، حتما بخش توضیحات هر پرواز را بخوانید، تا تعداد توقف هر پرواز را متوجه شوید.

 • 8. خدمات و امکانات پرواز:

  همانطور که می‌دانید خدمات پرواز و ایرلاین‌های مختلف متفاوت است. برای مثال شاید شرکت ماهان خدمات مناسب‌تری نسبت به پرواز شرکت آسمان داشته باشد و این عوامل بر روی قیمت بلیط هواپیما بسیار تاثیرگذار هستند و حتما باید به آنها توجه کنید.

 • 9. موقعیت جغرافیایی:

  از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت، موقعیت جغرافیایی است. معمولا اصفهان چون مسافت کمتری نسبت به دیگر شهرها دارد، می‌توانید بلیط هواپیما را با قیمت مناسب‌تری تهیه کنید. از دیگر عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت بلیط هواپیما اصفهان، می‌توان به نوع بلیط‌ها اشاره کرد. انواع بلیط‌ها در قسمت‌های مختلفی مانند چارتر، لحظه آخری و سیستمی هستند. در ادامه با این نوع بلیط‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

تفاوت بلیط هواپیما چارتری اصفهان با بلیط سیستمی

معمولا اصفهان گردشگران زیادی دارد. به همین جهت اولویت بلیط چارتر اصفهان نسبت به دیگر بلیط‌های پرواز بالاتر است. بلیط چارتر یعنی، آژانس‎های گردشگری متفاوتی تعدادی مشخص از پرواز به اصفهان و صندلی‌های هواپیما را از قبل رزرو می‌کنند و شما با تهیه بلیط چارتر از طریق آژانس مورد نظرتان، سفری ارزان‌تر خواهید داشت. همچنین پرواز چارتر، برنامه زمانبندی ثابت و مشخصی ندارد.
اما بلیط سیستمی یعنی به طور مستقیم از خود شرکت پرواز، بلیط هواپیما اصفهان را تهیه می‌کنید و از قبل رزرو شده نیست. از این رو قیمت و برنامه ثابت و مشخصی دارد.
البته ناگفته نماند که بلیط چارتر با بلیط سیستمی تفاوت‌هایی دارد که برخی از آنها می‌توان اشاره کرد به:

 • بلیط سیستمی برنامه ثابت و مشخص شده‌ای دارد؛ اما بلیط چارتر برنامه ثابتی ندارد و همه چیز بستگی به رزرو آژانس گردشگری مورد نظر شماست.

 • بلیط سیستمی فقط توسط خود شرکت‌های هواپیمایی فروخته می‌شود؛ اما چارتر اصفهان را باید از نماینده‌های آژانس‌های گردشگری مختلف تهیه کنید.

 • در بلیط سیستمی می‌توانید زمان و ساعت پرواز خود را تغییر دهید؛ اما در بلیط چارتر تاریخ و ساعت پرواز قابل تغییر نیست.

 • در بلیط چارتر، قیمت برای تمامی سنین یکسان است؛ اما در بلیط سیستمی قیمت بلیط هواپیما با توجه به گروه‌های مختلف سنی فرق می‌کند.

 • اگر بلیط را به صورت چارتر تهیه کنید، دیگر نمی‌توانید آن را کنسل کنید و حتما باید خودتان را به پرواز برسانید؛ اما در بلیط سیستمی قضیه فرق می‌کند و می‌توانید بلیط خریداری شده خود را تا قبل از شروع پرواز بازگردانید. البته مقداری از قیمت بلیط، توسط شرکت پرواز کسر می‌گردد.

 • قیمت بلیط هواپیما تهران اصفهان به صورت چارتر، با توجه به تقاضای مسافران قابل تغییر است؛ اما بلیط سیستمی قیمت ثابتی دارد و به هیچ عنوان قابل تغییر نیست.

بد نیست بدانید که بلیط لحظه آخری اصفهان هم وجود دارد و قیمت آن، نسبت به بلیط چارتر اصفهان کمتر است. بلیط لحظه آخری یعنی تعدادی از آژانس‌های گردشگری، قسمتی از پرواز را به صورت چارتر رزرو کرده‌اند، در لحظه آخر صندلی‌های باقی مانده را با قیمت کمتر از چارتر به فروش می‌رسانند، تا ظرفیت آنها کامل شود.

قیمت بلیط هواپیما اصفهان

حالا که در مورد تفاوت‌های بلیط چارتر اصفهان و بلیط سیستمی می‌دانید، شاید برایتان جالب باشد که در مورد عوامل تاثیرگذار بر قیمت این نوع بلیط‌ها هم بدانید. برخی از این عوامل تاثیرگذار عبارتند از:

 • نوع کلاس پرواز:

  همانطور که گفتیم بلیط چارتر معمولا ارزان‌تر از بلیط سیستمی است؛ اما باز هم به عواملی مانند نوع کلاس پرواز به صورت فرست، اکونومی و بیزینس دارد. برای مثال اگر بلیط چارتری یا سیستمی را به صورت فرست کلاس تهیه کنید، قطعا قیمت بالاتری هم خواهد داشت.

 • روزهای سفر:

  یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط چارتر و سیستمی، روزهای سفر گردشگران به اصفهان است. برای مثال در نوروز و تعطیلات، قیمت مناسب بلیط چارتر اصفهان و بلیط سیستمی به راحتی پیدا نمی‌شود.

 • پرواز لحظه آخری:

  یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر روی بلیط‌های چارتر و سیستمی، پروازهای لحظه آخری است. برای مثال یک پرواز چارتر به دلیل اینکه باید تمام صندلی‌های رزرو شده را پر کند، در لحظه آخر قیمت بلیط را پایین می‌آورد. از این رو شما می‌توانید بلیط لحظه آخری اصفهان را با قیمت بسیار مناسب تهیه کنید. بلیط لحظه آخری اصفهان به صورت سیستمی نیز همین روند را دارد.

 • خرید به صورت آنلاین:

  از دیگر عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت بلیط چارتر و سیستمی اصفهان، خرید بلیط به صورت آنلاین است. از این رو می‌توانید بلیط چارتر و سیستمی را با قیمت کمتر و بدون دردسر تهیه کنید.

 • استقبال مسافران:

  همانطور که گفتیم اصفهان شهری محبوب است و هرساله مسافران زیادی به آن سفر می‌کنند. به همین جهت چارترکنندگان در زمان‌های تعطیلات این شهر، قیمت‌های متفاوتی را ارائه می‌دهند که شما می‌توانید با بررسی و تحقیق، ارزان‌ترین قیمت بلیط چارتر اصفهان را تهیه کنید. شرکت‌های پرواز هم برای بلیط‌ هواپیما تهران اصفهان به صورت سیستمی، قیمت‌های متفاوتی را عرضه می‌کنند.

چگونه بلیط پرواز ارزان اصفهان را بخریم؟

همانطور که گفتیم قیمت بلیط هواپیما اصفهان به عوامل مختلفی همچون ایرلاین‌ها، نوع پرواز، زمان سفر، خرید آنلاین، موقعیت جغرافیایی، خدمات پرواز و ... بستگی دارد.
برای خرید بلیط هواپیما اصفهان با قیمت ارزان، حتما قیمت تمام ایرلاین‌ها در یک روز را مورد بررسی و مقایسه قرار دهید. برای مثال ممکن است در یک روز، قیمت بلیط‌های شرکت پرواز ماهان با شرکت هواپیمایی ایران ایر متفاوت باشد، پس حتما هنگام خرید، لیست قیمت تمام ایرلاین‌های موجود را مورد توجه قرار دهید.
خوب است بدانید که بلیط لحظه آخری اصفهان قیمت کمتری دارد. پس حتما آخرین فروش‌های بلیط چارتر اصفهان را مدنظر قرار دهید. همچنین بلیط پرواز اصفهان در روزهای وسط هفته مانند دوشنبه و سه‌شنبه یا ایام غیر تعطیل قیمت بسیار مناسبی نسبت به آخر هفته‌ها و تعطیلات دارد.
یکی دیگر از عواملی که برای خرید بلیط هواپیما اصفهان با قیمت مناسب، باید مد نظر قرار دهید، مبدا و مقصد سفرتان است. برای مثال بلیط هواپیما تهران اصفهان، قیمت بیشتری نسبت به بلیط هواپیما مشهد اصفهان دارد.

چه زمانی بلیط هواپیما اصفهان ارزان‌تر است؟

همانطور که می‌دانید هرساله گردشگران داخلی و خارجی زیادی به شهر اصفهان، نصف جهان سفر می‌کنند. از این رو پروازهای هوایی به اصفهان بسیار پرطرفدار است.
شاید خیلی از ما به دلیل هزینه‌های بالا نتوانیم با هواپیما به اصفهان سفر کنیم؛ اما جای نگرانی نیست شما می‌توانید بلیط پرواز اصفهان را به صورت اکونومی یا بلیط لحظه آخری اصفهان تهیه کنید.
ترجیحا زمان سفرتان به اصفهان را فصل‌های پاییز و زمستان انتخاب کنید. زیرا قیمت بلیط در این فصل‌ها نسبت به فصل‌های تابستان و بهار ارزان‌تر است.
معمولا بیشتر سفرها به اصفهان در فصل‌های بهار و تابستان صورت می‌گیرد. از این رو بلیط هواپیما اصفهان هر ایرلاین قیمت بالایی دارد؛ اما در دیگر فصل‌های سال مانند زمستان و پاییز، قیمت‌های مناسب‌تری دارد.

چرا بلیط هواپیما اصفهان را از رادار361 بخریم؟

سایت رادار361 یک متاسرچ در حوزه گردشگری است. برای خرید بلیط هواپیما اصفهان این سایت دیگر سایت‌های فروش پرواز را جستجو می‌کند و قیمت‌های مختلف از تمام ایرلاین‌ها را برای شما به نمایش می‌گذارد. به این ترتیب می‌توانید کمترین قیمت بلیط هواپیما را انتخاب و رزرو خود را انجام دهید.
علاوه بر پرواز اصفهان، برای رزرو هتل اصفهان نیز می‌توانید از این متاسرچ استفاده کنید. کافی است سری به صفحه هتل‌های اصفهان بزنید و با استفاده از فیلترهای موجود هتل‌های مورد نظرتان را بیابید. در ادامه با مقایسه قیمت و امکانات آنها می‌توانید گزینه مناسب را رزرو کنید.

سوالات متداول شما درباره خرید بلیط هواپیما اصفهان

چرا از رادار361 بلیط هواپیما بخریم؟

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما چه سایتی است؟

آیا امکان کنسل کردن بلیط پرواز وجود دارد؟

تفاوت بلیط سیستمی و چارتری چیست؟

چه اطلاعاتی در بلیط هواپیما درج می شود؟

برای اخذ بلیط هواپیما چه مدارکی را باید ارائه دهیم؟

چرا از رادار361 بلیط هواپیما بخریم؟

رادار361 یک جستجوگر و نمایش دهنده انواع خطوط پروازی در مسیرهای مختلف و همینطور انواع هتل‌ها و اقامتگاه‌هاست. رادار361 برای تهیه بلیط هوپیما می‌تواند بهترین انتخاب باشد چرا که این سایت جامع‌ترین پرواز‌های هواپیمایی در مسیر مورد نظر شما را در اختیار دارد. کافی است اطلاعات مختصر خواسته شده در بخش پرواز را در کادر مربوطه وارد کنید. سایت رادار در عرض چند ثانیه تمام پروازهای شرکت‌های هواپیمایی و تامین کنندگان بلیط هواپیما را در مقابلتان قرار می‌دهد.
با استفاده از وب سایت رادار361 دیگر نیازی به جستجو در وب سایت‌های پیشنهادی گوگل نخواهید داشت. در این سایت تمام پروازها در ساعت و روز مورد نظر شما با آخرین تخفیفات و ارزانترین قیمت در اختیار شماست. به این ترتیب براحتی می‌توانید خرید بلیط هواپیما را انجام دهید.

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما چه سایتی است؟

همانطور که می‌دانید امروزه وب سایت‌های خرید بلیط هواپیما با یک جستجوی ساده در اینترنت به وفور یافت می‌شود. اما کمتر کسی از ویژگی‌های یک سایت خوب جهت خرید بلیط هواپیما اطلاع دارد. بهترین سایت خرید بلیط هواپیما در واقع سایتی است که بتواند گزینه‌های مختلفی از شرکت‌های هواپیمایی در مسیر مورد نظرتان را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید با امکان قیاس ارزانترین قیمت را انتخاب کنید. در سایت رادار361 جامع‌ترین فهرست فروشندگان و تامین کنندگان بلیط هواپیما را در اختیار خواهید داشت.

آیا امکان کنسل کردن بلیط پرواز وجود دارد؟

قوانین کنسلی بلیط پرواز بسته به اینکه چه نوع بلیطی را تهیه نموده اید (سیستمی یا چارتری) متفاوت خواهد بود. حتما باید قبل از خرید بلیط هواپیما از قوانین مربوط به کنسلی پرواز شرکت هواپیمایی یا چارتر کننده مطلع شوید. اما به طور معمول بلیط‌های سیستمی را به راحتی می‌توانید کنسل کنید و با توجه به قوانین و محاسبات شرکت هواپیمایی مربوطه جریمه مورد نظر را بپردازید. اما در مورد بلیط‌های چارتری امکان کنسلی وجود ندارد. گرچه برخی چارتر کننده‌ها قوانین خاصی برای کنسلی دارند که بهتر است این موضوع را قبل از خرید بلیط هواپیما در نظر بگیرید.

تفاوت بلیط سیستمی و چارتری چیست؟

بلیط سیستمی به نوعی از بلیط اطلاق می‌شود که قیمت نهایی آن را شرکت هواپیمایی تعیین می‌کند و چارتر کننده هیچ دخل و تصرفی در تعیین قیمت آن ندارد. قیمت این نوع بلیط ثابت است و معمولا به صورت فصلی یا سالانه تغییر می‌کند.
قبل از تعریف بلیط چارتر باید به معرفی چارترکننده پرداخت. چارتر کننده یا اجاره کننده در واقع تمام یا قسمتی از صندلی‌های هواپیما را از یک شرکت هواپیمایی اجاره می‌کند و بهای آنرا به شرکت مربوطه می‌پردازد. بنابراین در صورت به فروش نرسیدن به موقع بلیط چارتر، چارتر کننده دچار زیان می‌شود و همین موضوع سبب می‌شود که این نوع بلیط معمولا با قیمتی پایین به فروش برسد. قیمت بلیط چارتری با توجه به نزدیکی به زمان پرواز می‌تواند تغییرات چشمگیری داشته باشد و ارزانتر ارائه شود.

چه اطلاعاتی در بلیط هواپیما درج می شود؟

بلیط هواپیما از دو بخش اطلاعات پرواز و اطلاعات بلیط تشکیل شده است. در قسمت اطلاعات پرواز مبدا، مقصد، تاریخ پرواز، ساعت پرواز و ساعت رسیدن درج شده است. در بخش اطلاعات بلیط نیز می‌توانید نوع ایرلاین، مدل هواپیما، نوع کلاس و میزان بار مجاز را ببینید. در زیر لوگو شرکت هواپیمایی هم شماره پرواز و شماره بلیط درج شده است.

برای اخذ بلیط هواپیما چه مدارکی را باید ارائه دهیم؟

بسته به اینکه خرید بلیط هواپیما داخلی یا خارجی مد نظر شماست بالطبع مدارک ارائه شده نیز متفاوت خواهد بود. اما خرید بلیط هواپیما داخلی روند پیچیده‌ای ندارد. در خرید آنلاین بلیط هواپیما یک کارت بانکی اعتباری و مشخصات مندرج در کارت ملی کفایت می‌کند و در زمان ورود به فرودگاه نیز با ارائه کارت ملی می‌توانید بلیط خود را تحویل بگیرید.

چه قدر رادار تصمیماتتان را تغییر داده است؟!