کرمانشاه از جمله شهرهایی است که از نظر تاریخی اهمیت زیادی دارد. از این‌رو گردشگران زیادی، سالانه به این شهر سفر می‌کنند. معمولا بسیاری از مسافران ترجیح می‌دهند با هواپیما به این شهر سفر کنند، تا زمان کافی برای بازدید از دیدنی‌های کرمانشاه را داشته باشند. شرکت‌های هواپیمایی زیادی نظیر ماهان، ایران ایر، معراج و... در خط پرواز کرمانشاه هستند. اگر شما هم قصد سفر هوایی به کرمانشاه را دارید و می‌خواهید بلیط هواپیما کرمانشاه را با قیمت مناسب تهیه کنید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

قیمت بلیط هواپیما کرمانشاه به چه عواملی بستگی دارد؟

برای سفر به کرمانشاه با هواپیما، در اولین قدم باید پرواز کرمانشاه را تهیه کنید. برای خرید بلیط هواپیما کرمانشاه عوامل زیادی را باید در نظر داشته باشید، تا بتوانید بهترین قیمت بلیط هواپیما کرمانشاه را تهیه کنید. از این رو در ادامه برخی از عواملی که بر قیمت بلیط کرمانشاه تاثیرگذار است را معرفی می‌کنیم.

 • 1. زمان خرید بلیط:

  همانطور که می‌دانید بهترین فصل سفر و پرواز کرمانشاه، فصل بهار است. از این‌رو بسیاری از مسافران این فصل را برای سفر به کرمانشاه انتخاب می‌کنند، اما بد نیست بدانید که قیمت بلیط هواپیما تهران کرمانشاه در این فصل بسیار بالاست. به همین جهت توصیه می‌کنیم زمان خرید پرواز کرمانشاه را به فصل‌های پاییز و تابستان تغییر دهید، تا سفری ارزان‌تر داشته باشید.

 • 2. شرکت هواپیمایی و ایرلاین برگزارکننده:

  اگر می‌خواهید بلیط ارزان کرمانشاه را تهیه کنید، توصیه می‌کنیم از ایرلاین‌هایی، بلیط خریداری کنید که معروف نیستند. برای مثال برخی از ایرلاین‌های پرواز کرمانشاه مانند ماهان نسبت به آسمان یا معراج، قیمت بلیط بالاتری دارند. از این رو به هنگام خرید بلیط هواپیما کرمانشاه؛ حتما به این نکات توجه کنید.

 • 3. انواع کلاس پروازی:

  شاید باورتان نشود اما بد نیست بدانید که نوع کلاس پرواز کرمانشاه بر قیمت بلیط هواپیما کرمانشاه بسیار تاثیرگذار است. معمولا کلاس‌های پروازی به سه دسته اکونومی، فرست و بیزینس تقسیم بندی می‌شوند. معمولا فرست کلاس قیمت بیشتری نسبت به اکونومی و بیزینس کلاس دارد. اگر می‌خواهید بلیط ارزان کرمانشاه را تهیه کنید، پیشنهاد می‌کنیم بلیط اکونومی کلاس را خریداری کنید، تا سفری مقرون به صرفه داشته باشید.

 • 4. فاصله مبدا و مقصد پرواز:

  معمولا در سفر به کرمانشاه، مبدا و مقصد پرواز بر روی قیمت بلیط هواپیما بسیار تاثیرگذار است. برای مثال اگر بلیط هواپیما تهران کرمانشاه را تهیه کنید، قطعا قیمت بالاتری نسبت به بلیط هواپیما اصفهان کرمانشاه دارد. به هنگام خرید بلیط، حتما این نکته را در نظر داشته باشید.

 • 5. انواع بلیط‌های پرواز:

  همانطور که می‌دانید بلیط‌های پرواز همانند کلاس پرواز انواع مختلفی دارند. انواع بلیط‌های پرواز به سه دسته چارتری، سیستمی و لحظه آخری تقسیم بندی می‌شوند. معمولا بلیط چارتری کرمانشاه نسبت به بلیط سیستمی ارزان‌تر است و بسیاری از مسافران طرفدار آن هستند.

برخی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط، می‌توان به استقبال مسافران، روزهای هفته، خرید آنلاین و... اشاره کرد. در ادامه تفاوت بلیط چارتری کرمانشاه و بلیط سیستمی را بیشتر توضیح می‌دهیم.

تفاوت بلیط هواپیما چارتری کرمانشاه با بلیط سیستمی چیست؟

حتما برای شما هم جالب است بدانید که بلیط چارتر و سیستمی کرمانشاه با هم دیگر تفاوت‌هایی‌ دارند و هر کدام از آنها ویژگی‌های خاص خودشان را دارند. به همین جهت در ادامه؛ تعریف و ویژگی‌های بلیط چارتری کرمانشاه، بلیط سیستمی و لحظه آخری را برای شما خواهیم گفت.

بلیط چارتری کرمانشاه

بلیط‌های هواپیمای چارتری معمولا از طریق آژانس‌های گردشگری و هواپیمایی به فروش می‌رسند و قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به بلیط‌های سیستمی دارند. در واقع کسی که چارترکننده است تعداد مشخصی از صندلی‌های هواپیما را از قبل رزرو می‌کند و شما با خرید بلیط چارتر می‌توانید سفری ارزان‌تر داشته باشید.
برخی از ویژگی‌های بلیط چارتر کرمانشاه، می‌توان به پایین بودن قیمت، غیرقابل بازگشت و کنسلی بلیط، گروه‌های سنی یکسان، غیر قابل تغییر بودن روز و ساعت بلیط و... اشاره کرد.

بلیط هواپیما سیستمی کرمانشاه

همانطور که گفتیم بلیط‌های سیستمی نسبت به بلیط چارتر قیمت مشخصی دارند و معمولا ثابت هستند. از این‌رو از بلیط چارتر گران‌تر هستند. بلیط‌های سیستمی توسط شرکت‌های هواپیمایی و آژانس‌ها به فروش می‌رسند. برخی از ویژگی‌های بلیط سیستمی می‌توان به ثابت بودن قیمت، قابل تهیه برای گروه‌های سنتی مختلف، قابل تغییر دادن روز و ساعت بلیط، قابل بازگشت و کنسلی بلیط و... اشاره کرد.

بلیط لحظه آخری کرمانشاه

اگر می‌خواهید بلیط ارزان کرمانشاه را تهیه کنید، می‌توانید بلیط‌های لحظه آخری پرواز کرمانشاه را خریداری کنید. بلیط لحظه آخری، همان بلیط‌های سیستمی و چارتر است. با این تفاوت که قیمت بسیار کمتری از آنها دارند و در لحظه آخر به فروش می‌رسند. در واقع چارتر کننده، تعدادی از صندلی‌های هواپیما را که در لحظه آخر باقی مانده است؛ با قیمت بسیار کمتر به فروش می‌رساند.

قیمت بلیط هواپیما کرمانشاه

همانطور که گفتیم عوامل زیادی بر قیمت بلیط هواپیما کرمانشاه تاثیرگذار است. این عوامل شامل زمان سفر، استقبال گردشگران، نوع ایرلاین، نوع بلیط و... هستند. از این‌رو همین عوامل بر روی قیمت بلیط چارتر و سیستمی کرمانشاه هم تاثیرگذار است.
برای مثال اگر در شرایط پیک سفر، مانند نوروز به کرمانشاه بروید، قیمت بلیط چارتر و سیستمی از هر نوعی که باشد گران است؛ اما در ایام غیر پیک با قیمت مناسب‌تری، می‌توانید بلیط چارتر و سیستمی را تهیه کنید.
مبدا و مقصد سفر هم یکی دیگر از عواملی است که به شدت بر خرید بلیط کرمانشاه به صورت چارتری و سیستمی اثر دارد. برای مثال اگر بلیط هواپیما تهران کرمانشاه را تهیه کنید، قطعا باید قیمت بالاتری نسبت به بلیط هواپیما کرمان کرمانشاه بپردازید.
یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت بلیط‌های چارتری و سیستمی، خرید به صورت آنلاین است. در واقع با خرید آنلاین، می‌توانید لیستی از شرکت‌های پرواز و ارائه‌ دهنده بلیط چارتر و سیستمی را در لحظه مشاهده کنید و بعد از مقایسه و بررسی، می‌توانید اقدام به رزرو آنلاین با قیمت کمتر کنید.

چگونه بلیط ارزان کرمانشاه بخریم؟

برای خرید بلیط ارزان کرمانشاه، ابتدا به مقایسه قیمت‌ شرکت‌های پرواز بپردازید. نوع ایرلاین‌ها را مورد بررسی قرار دهید. بعد از بررسی و جستجو، می‌توانید در ساعت خاصی از شبانه روز مانند نصفه شب یا اوایل صبح، اقدام به خرید بلیط کنید.
گفتنی است که در روزهای وسط هفته مانند دوشنبه و سه‌شنبه هم، می‌توانید بلیط هواپیما کرمانشاه را با قیمت ارزان‌تری خریداری کنید. همچنین اگر روز سفر برایتان مهم نیست؛ پیشنهاد می‌کنیم در روزهای معمولی و غیر تعطیل، اقدام به خرید بلیط هواپیما تهران کرمانشاه کنید، تا سفری ارزان‌تر را تجربه کنید.

برای خرید بلیط ارزان کرمانشاه چه زمانی اقدام کنیم؟

معمولا زمان مناسب سفر به کرمانشاه فصل بهار و اوایل تابستان است. از این‌رو بسیاری از گردشگران روزهای نوروز و تعطیلات را برای سفر به کرمانشاه انتخاب می‌کنند، اما اگر برای شما روز سفر مهم نیست، پیشنهاد می‌کنیم در ایام غیر پیک و روزهای معمولی، برای خرید بلیط هواپیما کرمانشاه اقدام کنید. چرا که قیمت بلیط در این زمان‌ها، بسیار ارزان‌تر از روزهای دیگر است. همچنین با تهیه بلیط اکونومی و لحظه آخری کرمانشاه، می‌توانید سفری ارزان و دلنشین را تجربه کنید.

چرا بلیط پرواز کرمانشاه را از رادار361 بخریم؟

معمولا رزرو بلیط هواپیما، از طریق سایت‌های رزرو بلیط به صورت آنلاین بسیار راحت شده است. از این رو اگر قصد سفر هوایی به کرمانشاه را دارید، کافیست خرید بلیط هواپیما کرمانشاه را به رادار361 بسپارید، چرا که رادار361 موتور جستجوی قدرتمند و تخصصی در زمینه گردشگری، رزرو هتل، اقامتگاه و بلیط هواپیما دارد که می‌تواند در کمترین زمان ممکن، لیست پروازهای کرمانشاه را نمایش دهد.
برای رزرو بلیط هواپیما کرمانشاه، کافی است به قسمت پرواز سایت رادار بروید. در قسمت فیلتر جستجو؛ تاریخ و مبدا و مقصد سفر خود را انتخاب کنید، تا بعد از نشان دادن لیست‌های پرواز، بلیط هواپیمای خود را خریداری کنید.
علاوه‌بر خرید بلیط هواپیما، می‌توانید به قسمت هتل‌ها در رادار361 بروید و اقدام به رزرو هتل کرمانشاه کنید. زیرا رادار، هتل‌های کرمانشاه را به همراه فروشنده‌های آن، می‌تواند به شما نمایش دهد و فقط کافی است هتل مدنظر خود را انتخاب و رزرو کنید.

سوالات متداول شما درباره خرید بلیط هواپیما کرمانشاه

چرا از رادار361 بلیط هواپیما بخریم؟

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما چه سایتی است؟

آیا امکان کنسل کردن بلیط پرواز وجود دارد؟

تفاوت بلیط سیستمی و چارتری چیست؟

چه اطلاعاتی در بلیط هواپیما درج می شود؟

برای اخذ بلیط هواپیما چه مدارکی را باید ارائه دهیم؟

چرا از رادار361 بلیط هواپیما بخریم؟

رادار361 یک جستجوگر و نمایش دهنده انواع خطوط پروازی در مسیرهای مختلف و همینطور انواع هتل‌ها و اقامتگاه‌هاست. رادار361 برای تهیه بلیط هوپیما می‌تواند بهترین انتخاب باشد چرا که این سایت جامع‌ترین پرواز‌های هواپیمایی در مسیر مورد نظر شما را در اختیار دارد. کافی است اطلاعات مختصر خواسته شده در بخش پرواز را در کادر مربوطه وارد کنید. سایت رادار در عرض چند ثانیه تمام پروازهای شرکت‌های هواپیمایی و تامین کنندگان بلیط هواپیما را در مقابلتان قرار می‌دهد.
با استفاده از وب سایت رادار361 دیگر نیازی به جستجو در وب سایت‌های پیشنهادی گوگل نخواهید داشت. در این سایت تمام پروازها در ساعت و روز مورد نظر شما با آخرین تخفیفات و ارزانترین قیمت در اختیار شماست. به این ترتیب براحتی می‌توانید خرید بلیط هواپیما را انجام دهید.

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما چه سایتی است؟

همانطور که می‌دانید امروزه وب سایت‌های خرید بلیط هواپیما با یک جستجوی ساده در اینترنت به وفور یافت می‌شود. اما کمتر کسی از ویژگی‌های یک سایت خوب جهت خرید بلیط هواپیما اطلاع دارد. بهترین سایت خرید بلیط هواپیما در واقع سایتی است که بتواند گزینه‌های مختلفی از شرکت‌های هواپیمایی در مسیر مورد نظرتان را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید با امکان قیاس ارزانترین قیمت را انتخاب کنید. در سایت رادار361 جامع‌ترین فهرست فروشندگان و تامین کنندگان بلیط هواپیما را در اختیار خواهید داشت.

آیا امکان کنسل کردن بلیط پرواز وجود دارد؟

قوانین کنسلی بلیط پرواز بسته به اینکه چه نوع بلیطی را تهیه نموده اید (سیستمی یا چارتری) متفاوت خواهد بود. حتما باید قبل از خرید بلیط هواپیما از قوانین مربوط به کنسلی پرواز شرکت هواپیمایی یا چارتر کننده مطلع شوید. اما به طور معمول بلیط‌های سیستمی را به راحتی می‌توانید کنسل کنید و با توجه به قوانین و محاسبات شرکت هواپیمایی مربوطه جریمه مورد نظر را بپردازید. اما در مورد بلیط‌های چارتری امکان کنسلی وجود ندارد. گرچه برخی چارتر کننده‌ها قوانین خاصی برای کنسلی دارند که بهتر است این موضوع را قبل از خرید بلیط هواپیما در نظر بگیرید.

تفاوت بلیط سیستمی و چارتری چیست؟

بلیط سیستمی به نوعی از بلیط اطلاق می‌شود که قیمت نهایی آن را شرکت هواپیمایی تعیین می‌کند و چارتر کننده هیچ دخل و تصرفی در تعیین قیمت آن ندارد. قیمت این نوع بلیط ثابت است و معمولا به صورت فصلی یا سالانه تغییر می‌کند.
قبل از تعریف بلیط چارتر باید به معرفی چارترکننده پرداخت. چارتر کننده یا اجاره کننده در واقع تمام یا قسمتی از صندلی‌های هواپیما را از یک شرکت هواپیمایی اجاره می‌کند و بهای آنرا به شرکت مربوطه می‌پردازد. بنابراین در صورت به فروش نرسیدن به موقع بلیط چارتر، چارتر کننده دچار زیان می‌شود و همین موضوع سبب می‌شود که این نوع بلیط معمولا با قیمتی پایین به فروش برسد. قیمت بلیط چارتری با توجه به نزدیکی به زمان پرواز می‌تواند تغییرات چشمگیری داشته باشد و ارزانتر ارائه شود.

چه اطلاعاتی در بلیط هواپیما درج می شود؟

بلیط هواپیما از دو بخش اطلاعات پرواز و اطلاعات بلیط تشکیل شده است. در قسمت اطلاعات پرواز مبدا، مقصد، تاریخ پرواز، ساعت پرواز و ساعت رسیدن درج شده است. در بخش اطلاعات بلیط نیز می‌توانید نوع ایرلاین، مدل هواپیما، نوع کلاس و میزان بار مجاز را ببینید. در زیر لوگو شرکت هواپیمایی هم شماره پرواز و شماره بلیط درج شده است.

برای اخذ بلیط هواپیما چه مدارکی را باید ارائه دهیم؟

بسته به اینکه خرید بلیط هواپیما داخلی یا خارجی مد نظر شماست بالطبع مدارک ارائه شده نیز متفاوت خواهد بود. اما خرید بلیط هواپیما داخلی روند پیچیده‌ای ندارد. در خرید آنلاین بلیط هواپیما یک کارت بانکی اعتباری و مشخصات مندرج در کارت ملی کفایت می‌کند و در زمان ورود به فرودگاه نیز با ارائه کارت ملی می‌توانید بلیط خود را تحویل بگیرید.

چه قدر رادار تصمیماتتان را تغییر داده است؟!