همانطور که می‌‎دانید مشهد شهری پر مسافر است، به طوریکه روزانه خطوط مختلف پروازی به مقصد مشهد در رفت و آمد هستند. از جمله شرکت‌های هواپیمایی فعال در این مسیر می‌توان به ایران ایر، تابان، کاسپین، آسمان، ماهان و... اشاره کرد. اگر در جستجوی بلیط هواپیما مشهد هستید؛ به درستی به این صفحه هدایت شده‌اید؛ چرا که در ادامه می‌خواهیم به عوامل موثر در تعیین قیمت بلیط هواپیما مشهد و اینکه چگونه می‌توانید بلیط چارتر مشهد را با پایین‌ترین قیمت خریداری کنید بپردازیم.

قیمت بلیط هواپیما مشهد به چه عواملی بستگی دارد؟

سفر به مهمترین شهر زیارتی ایران می‌تواندآرزوی بسیاری از ایرانیان باشد، اما افزایش قیمت‌ها و به خصوص قیمت بلیط هواپیما می‌تواند به طور چشمگیری موجب کاهش سفر در این مسیر پروازی شود. همانطور که می‌دانید مشهد به لحاظ ورود مسافر شهری پرترافیک محسوب می‌شود. بنابراین برای تهیه بلیط هواپیما مشهد با قیمت پایین باید بسیار هوشمندانه عمل کنید.
اگر می‌خواهید سفر هوایی به مشهد را در عین افزایش قیمت‌ها داشته باشید و بتوانید بلیط هواپیما مشهد ارزان و مقرون به صرفه برای خود دست و پا کنید و علاوه‌بر این می‌خواهید به راحتی در حرم امام رضا (ع) زیارت کنید و به دور از هیاهوهای معمول در این مکان مقدس دل به زیارت بسپارید؛ چند عامل مهم را باید قبل از تهیه بلیط هواپیما در نظر بگیرید.

 • 1. در تعطیلات رسمی کشور به مشهد سفر نکنید

  به طور معمول در تعطیلات رسمی و زمانی که مجالی برای فراغت از شغل و روزمرگی‌ها فراهم شود مشتاقان زیارت امام رضا (ع) عزم رفتن به این شهر زیارتی را می‌کنند؛ اگر به دنبال بلیط ارزان مشهد هستید، خوب است بدانید روزهای تعطیل قیمت بلیط هواپیما به دلیل ازدیاد تقاضا افزایش خواهد داشت. بنابراین برای سفری مقرون به صرفه به مشهد سفر در روزهای رسمی کشور توصیه نمی‌شود.

 • 2. در فصل‌های پر طرفدار به مشهد نروید

  اگر در فصل‌هایی همچون بهار و تابستان برای سفر به مشهد برنامه ریزی کرده‌اید؛ نباید انتظار داشته باشید بلیط هواپیما مشهد با قیمتی پایین نصیبتان شود و به دنبال بلیط ارزان قیمت نباشید. چرا که در این فصل‌ها تقاضا برای سفر به مشهد بیشتر است و شرکت‌های هواپیمایی نیز متعاقبا قیمت بلیط‌های خود را افزایش می‌دهند.
  اگر جزو کسانی هستید که می‌توانید سفر خود را به فصل‌های دیگر سال موکول کنید؛ شانس با شما یار خواهد بود و می‌توانید در وفصولی همچون زمستان و پاییز بلیط مناسب مشهد را تهیه نمایید.
  اگر از آن دسته افرادی هستید که سفر کاری فوری ندارید یا اینکه می‌توانید به هر ترتیبی تاریخ سفر خود را تغییر دهید، بهتر است تاریخ پرواز خود را به اواسط هفته موکول کنید چرا که اوائل هفته و اواخر هفته تقاضا برای سفر بیشتر است. بنابراین روزهای دوشنبه و سه‌ شنبه برای سفری ارزان می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

 • 3. نوع شرکت هواپیمایی و کلاس پروازی

  اینکه چه نوع کلاس پروازی را برای سفر خود انتخاب می‌کنید یا اینکه بلیط هواپیمای شما مربوط به کدام شرکت هواپیمایی است بی‌تردید می‌تواند تاثیر قابل توجهی در قیمت بلیط هواپیما داشته باشد. برخی شرکت‌های هواپیمایی قیمت‌های بلیط هواپیما را با توجه به نوع محاسبات خود گرانتر ارائه می‌کنند. با مقایسه قیمت‌های شرکت‌های مختلف هواپیمایی می‌توانید ارزانترین قیمت را انتخاب کنید. همانطور که می‌دانید کلاس پروازی فرست و بیزینس گرانتر و کلاس پروازی اکونومی، اقتصادی و ارزانتر است.

 • 4. بلیط سیستمی یا چارتری یا لحظه آخری

  قبل از تهیه بلیط حتما به سیستمی یا چارتری بودن بلیط توجه کنید. چرا که بلیط‌های سیستمی به طور معمول از بلیط‌های چارتری گرانتر است و بلیط لحظه آخری نیز از آنجا که تخفیفی بر بلیط‌های چارتری است با قیمتی پایین ارائه می‌شود. گرچه ذکر این نکته ضروری است که چه بلیط سیستمی، چارتری یا لحظه آخری را تهیه کنید تفاوتی در ارائه خدمات و امکانات هواپیما مشاهده نخواهید کرد؛ به عبارتی هواپیما همان هواپیماست و تفاوت عمده فقط در قیمت این نوع بلیط‌هاست. در ادامه به توضیح بلیط‌های سیستمی و چارتری می‌پردازیم.

تفاوت بلیط چارتر مشهد با بلیط سیستمی چیست؟

قبل از تهیه بلیط مشهد بهتر است تفاوت بلیط‌های سیستمی و بلیط‌های چارتری را بدانید چرا که همانطور که ذکر شد تاثیر بسزایی در قیمت نهایی بلیط هواپیما مشهد خواهد داشت.

بلیط سیستمی مشهد

بلیط هواپیما مشهد سیستمی به نوعی از بلیط اطلاق می‌شود که قیمت آن فقط توسط شرکت هواپیمایی تعیین می‌شود و چارتر کننده هیچ دخل و تصرفی در این نوع بلیط ندارد. شرکت‌های هواپیمایی با توجه به عوامل موثر در تعیین قیمت بلیط هواپیما از جمله انواع هزینه‌ها و... قیمت بلیط سیستمی را مشخص می‌نمایند. بنابراین قیمت این نوع بلیط در تمام شرکت‌های هواپیمایی یکسان نیست و می‌تواند با توجه به نوع محاسبات شرکت‌های مذکور متفاوت باشد.
بلیط سیستمی بیشتر برای کسانی مناسب است که از چند ماه قبل می‌خواهند بلیط سفر خود را تهیه نمایند و برنامه ریزی طولانی مدت دارند. گرچه بلیط‌های سیستمی معمولا قیمت بالایی دارند اما در صورتی که بلیط خود را به صورت سیستمی تهیه نمایید می‌توانید در صورت لزوم تاریخ و ساعت پرواز را براحتی تغییر دهید؛ یا اینکه بلیط خود را کنسل کنید و البته در این صورت متحمل درصد هزینه‌ای خواهید شد که از طرف شرکت هواپیمایی تعیین شده است.

بلیط چارتری مشهد

بلیط‌های چارتری به بلیط‌های ارزان قیمت معروف هستند. در این نوع بلیط‌ها شرکت‌های هواپیمایی تعیین کننده نرخ بلیط نخواهند بود بلکه چارتر کننده (اجاره کننده) قیمت بلیط را تعیین می‌کند و قیمت نهایی اعلامی از طرف چارتر کننده به طور قابل ملاحظه‌ای تحت تاثیر افزایش یا کاهش تقاضا قرار می‌گیرد.
در بلیط هواپیما مشهد چارتری چارترکننده تمام یا بخشی از صندلی‌های یک مسیر پروازی را از شرکت هواپیمایی اجاره کرده و مبلغ توافق شده را به شرکت هواپیمایی می‌پردازد به این ترتیب اگر صندلی‌های هواپیما به هر دلیلی در تاریخ مشخص شده به فروش نرسید هیچ ضرر و زیانی عاید شرکت هواپیمایی نمی‌شود.
بنابراین چارتر کننده برای اینکه دچار ضرر و زیان نشود قیمت‌های متفاوتی را با توجه به ساعات نزدیک به پرواز اعلام می‌کند. جالب است بدانید در یک مسیر پروازی و در یک ساعت مشخص ممکن است قیمت پرداختی بلیط هواپیما توسط بغل دستی شما با شما متفاوت باشد. چه بسا شما بلیط مورد نظر را ارزانتر یا گرانتر خریده باشید. بنابراین در بلیط‌های چارتری یکسان سازی وجود ندارد. واین اتفاق ئ تفاوت قیمت بلیط در نوع چارتری معمول است.
نکته حائز اهمیت دیگری که در خرید بلیط هواپیما مشهد چارتری باید در نظر گرفته شود؛ قوانین کنسلی این گونه بلیط‌هاست. معمولا در بلیط‌های چارتی امکان کنسلی وجود ندارد. گرچه برخی از چارتر کننده‌ها به دلیل جلب رضایت مشتریان طی قوانین خاصی اقدام به کنسلی بلیط می‌نمایند. که البته توصیه می‌شود حتما قبل از تهیه بلیط‌های چارتری قوانین کنسلی را مطالعه کنید؛ تا دچار ضرر و زیان‌های احتمالی ناشی از کنسلی بلیط هواپیما چارتری نشوید.
در صورت به حد نصاب نرسیدن، به عبارتی به فروش نرسیدن بلیط‌های چارتری در ساعات پایانی پرواز، بلیط لحظه آخری گزینه آخر و به عبارتی برگ برنده چارتر کننده است. چارترکننده هر چه به ساعت یا روز پرواز هواپیما نزدیکتر می‌شود برای اینکه دچار ضرر و زیان نشود قیمت‌های چارتر را تا حد ممکن پایین می‌آورد. این بلیط‌ها به بلیط لحظه آخری یا بلیط روز معروف هستند. همانطور که ذکر شد این نوع بلیط تخفیفی بر بلیط‌های چارتری است و معمولا نصیب کسانی می‌شود که می‌توانند پرواز خود را به ساعات آخر موکول کنند.
یا اینکه اگر از آن دسته کسانی هستید که ناگهانی تصمیم به سفر می‌‎گیرید و به طور معمول برنامه ریزی قبلی برای سفر ندارید این نوع بلیط به کارتان می‌آید. گرچه باید این نکته را اضافه کرد که ممکن است که همیشه هم شانس با شما یار نباشد و بلیط لحظه آخری نصیبتان نشود. بنابراین همیشه نمی‌توانید به خرید این نوع بلیط امیدوار باشید.

قیمت بلیط هواپیما مشهد

نوسان قیمت بلیط هواپیما مشهد بیشتر تحت تاثیر میزان تقاضاست که بدیهی است می‌تواند روی قیمت بلیط چارتر نیز تاثیر بگذارد و این بلیط نیز افزایش قیمت داشته باشد. اما در زمان کاهش مسافر با تهیه بلیط‌های چارتری می‌توانید قیمت بلیط هواپیما مشهد را ارزانتر تهیه کنید.
اگر اطلاعات کافی در مورد بلیط‌های چارتری و سیستمی داشته باشید با خرید به موقع می‌توانید کاهش جدی در هزینه‌های سفر هوایی خود داشته باشید و سفری مقرون به صرفه را برای خود رقم بزنید. در مجموع بلیط‌های چارتر و سیستمی نقش مهمی را در تهیه بلیط ارزان یا گران مشهد ایفا می‌کنند؛ بنابراین دانستن تفاوت آنها امری ضروری است.
بلیط‌های سیستمی همانطور که پیشتر به آن پرداختیم قیمت‌های ثابتی دارند. بنابراین اگر بلیط هواپیما سیستمی مشهد را تهیه کردید خیالتان راحت باشد که قیمت این نوع بلیط به هیچ عنوان دچار نوسان نخواهد شد و به طور معمول به صورت سالانه یا فصلی تغییر نرخ پیدا می‌کنند.

قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد

فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد مشهد پر رفت و آمد‌ترین فرودگاه کشور محسوب می‌شود. این فرودگاه دارای دو ترمینال مربوط به پروازهای داخلی و خارجی است و روزانه پذیرای تعداد زیادی مسافر است. اما یکی از پر طرفدارترین مسیرهای داخلی پروازی این فرودگاه مسیر پروازی تهران مشهد است.
بسیاری از مسافران روزانه بین دو فرودگاه مهرآباد تهران و فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد مشهد جابجا می‌شوند. به دلیل ازدیاد مسافران در این مسیر چارتر کننده‌های زیادی نیز در این مسیر فعال هستند که می‌توانند با توجه به محاسبات خود قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد را تعیین کنند.
ناگفته نماند بلیط‌های سیستمی مشهد تهران نیز مشتریان خاص خود را در این مسیر دارد. اما معمولا بلیط چارتر مشهد به دلیل ارزانتر بودن طرفدار بیشتری دارد. قیمت بلیط هواپیما مشهد تهران نیز می‌تواند تحت تاثیر تقاضا ارزانتر یا گرانتر محاسبه و ارائه شود. برای اینکه بتوانید قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد با ارزانترین نرخ داشته باشید؛ باید به طور مدارم بلیط‌های چارتر مشهد تهران را چک کنید تا بتوانید به موقع بلیط چارتر مشهد را تهیه نمایید.
اگر شانس با شما یار باشد و بتوانید سفر خود را به ساعات پایانی و نزدیک به پرواز موکول کنید می‌توانید بلیط مشهد لحظه آخری ارزان را نیز تهیه نمایید و به این ترتیب می‌توانید قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد را با کاهش قیمتی چشمگیر خریداری کنید. نکته حائز اهمیت اینکه اگر بلیط رفت و برگشت مشهد را تهیه نمایید احتمال اینکه قیمت پایین‌تری بابت خرید بلیط رفت و برگشت مشهد بپردازید بیشتر است. چرا که برخی شرکت‌های هواپیمایی برای مسافرانی که همزمان بلیط رفت و برگشت مشهد را خریداری می‌نمایند تخفیف‌هایی را در نظر می‌گیرد. در این صورت می‌توانید از این تخفیف‌ها استفاده کنید.

چگونه بلیط ارزان مشهد را بخریم؟

برای اینکه بتوانید بلیط ارزان مشهد را تهیه کنید بهتر است قبل از انتخاب قطعی تمام قیمت‌های ارائه شده از تمام شرکت‌های هواپیمایی را ببینید و مخصوصا بلیط چارتر مشهد را در خطوط مختلف پروازی بررسی نمایید. در این صورت با امکان قیاس می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.
توجه به ساعات پرواز و همینطور روزهای هفته نیز می‌تواند در خرید بلیط مشهد نیز تاثیر بسزایی داشته باشد. به طور مثال در اوائل صبح یا اواخر شب به دلیل اینکه معمولا تقاضا برای سفر کمتر است احتمال اینکه بتوانید بلیط ارزان مشهد را تهیه کنید بیشتر خواهد بود.
ایام پیک (روزهای پر مسافر) روزهای تعطیل رسمی همچون ولادت امام رضا (ع) یا روزهای مهم دیگر نمی‌تواند انتخاب مناسبی برای یک سفر مقرون به صرفه به مشهد باشد. پس بهتر است با انتخاب ایام غیر پیک (روزهای کم مسافر) همچون اواسط هفته یا روزهای غیر تعطیل بلیط ارزان مشهد را تهیه نمایید.

چه زمانی بلیط هواپیما مشهد ارزان تر است؟

همانطور که ذکر شد برای داشتن سفر ارزان به مشهد باید به روزها و فصل‌هایی که قصد سفر به این شهر زیارتی را دارید توجه کنید. در روزهای میانه تابستان با تعطیلات نوروزی که ایام پیک محسوب می‌‌شود انتخاب خوبی برای یک سفر ارزان به مشهد نیست. به طور مثال اوایل تابستان و با آغاز امتحانات پایان سال بی‌تردید بلیط ارزان مشهد نصیبتان می‌شود.
یا اینکه می‌توانید در اوائل پاییز و با آغاز سال تحصیلی جدید به مشهد سفر کنید چرا که خبری از آن همه ازدحام در فصل‌های دیگر سال نیست علاوه‌بر این آب و هوایی مطلوب در این فصل شامل حالتان می‌شود و از همه مهمتر بلیط مشهد را می‌توانید با کمترین قیمت تهیه کنید.

چرا بلیط هواپیما مشهد را از رادار361 بخریم؟

دیگر زمان خرید حضوری و مراجعه به آژانس‌های هواپیمایی برای خرید بلیط هواپیما گذشته است. دیگر کسی حاضر نمی‌شود وقت خود را هدر دهد تا بتواند به صورت حضوری بلیط هواپیمای خود را تهیه کند. ضمن اینکه در این روش امکان قیاس قیمت‌های شرکت‌های هواپیمایی مختلف وجود ندارد. علاوه‌بر این امکان اعتبار سنجی وب سایت‌های خرید بلیط هواپیما نیز در این حالت به سختی ممکن می شود.
همانطور که می‌دانید برای خرید بلیط هواپیما، اولین قدم مراجعه به وب سایت‌های مختلف فروش بلیط هواپیماست که با جستجویی ساده و وارد نمودن عبارت انتخابی شما در کادر گوگل اتفاق می‌افتد. اما معایب این روش از جمله وفور وب سایت‌های آنلاین فروش بلیط هواپیما و عدم امکان مقایسه قیمت‌ها موجب شد تا نیاز به یک متاسرچ قوی بیش از پیش احساس شود.
متاسرچ یا همان موتور جستجو در واقع یک سرویس کاربردی است که از سراسر دنیا مورد در حوزه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. متاسرچ می‌تواند جستجوی چند ساعته شما را براحتی در چند ثانیه خلاصه کند. کاربرانی که این موتور جستجو را به خوبی می‌شناسند؛ توانسته‌اند از مزایای آن بیشترین بهره را بگیرند.
رادار361 همان موتور جستجوی هوشمند و تخصصی است که می‌تواند خیال شما را از بابت جستجو در وب سایت‌های پیشنهادی گوگل راحت کند. اگر یک بار از این وب سایت برای خرید بلیط هواپیما استفاده کنید پاگیرش خواهید شد.
رادار361 می‌تواند تمام خطوط پروازی که در تاریخ مورد نظر شما موجود است را در قالب فهرستی در اختیارتان قرار دهد. با داشتن این فهرست براحتی می‌توانید گزینه مناسب خود را بیابید. در رادار امکان تهیه بلیط رفت و برگشت مشهد نیز وجود دارد و در صورتی که تاریخ برگشت شما نیز مشخص است می‌توانید بلیط رفت و برگشت مشهد را نیز تهیه کنید.
در صفحه پرواز رادار361 می‌توانید کمترین قیمت‌های سه روز قبل و بعد را داشته باشید و به این ترتیب انتخابی ارزان را در صورت تغییر تاریخ پرواز برای خود رقم بزنید. گفتنی است قیمت‌های موجود در رادار361 توسط چندین ربات هوشمند هر سه ساعت یک بار بروز رسانی می‌شود؛ بنابراین خیالتان از بابت خرید بلیط هواپیما ارزان مشهد با قیمت‌های جدید و بروزرسانی شده راحت باشد.
در سایت رادار برای اینکه زودتر به نتیجه دلخواه خود برسید فیلتر‌هایی پیش بینی شده که روند جستجو را برای کاربران آسان نموده است. به طور مثال می‌توانید جستجوی رادار را بر اساس ساعت پرواز، نوع شرکت هواپیمایی، نوع کلاس پروازی و نوع هواپیما تنظیم کنیم. علاوه‌بر این در سایت رادار می‌توانید فهرست پیشنهادی را بر اساس فیلترهایی همچون ارزانترین قیمت، نزدیکترین زمان، پیشنهاد رادار و سریعترین زمان مرتب نمایید.
ناگفتنه نماند رادار یک متاسرچ قوی در حوزه رزرو هتل نیز هست. بخش هتل در سایت رادار این امکان را برای شما فراهم می‌آورد که بتوانید ارزانترین قیمت را بابت رزرو هتل مشهد بپردازید. چه برای رزرو هتل یا برای خرید بلیط هواپیما وارد سایت رادار361 شوید،کاهش جدی و چشمگیری را در هزینه‌های خود خواهید داشت؛ چرا که ارزانترین‌ها در این وب سایت نصیبتان خواهد شد. پس با خیال راحت چمدان خود را ببندید و به سمت مشهد مقدس حرکت کنید.

سوالات متداول شما درباره خرید بلیط هواپیما مشهد

چرا از رادار361 بلیط هواپیما بخریم؟

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما چه سایتی است؟

آیا امکان کنسل کردن بلیط پرواز وجود دارد؟

تفاوت بلیط سیستمی و چارتری چیست؟

چه اطلاعاتی در بلیط هواپیما درج می شود؟

برای اخذ بلیط هواپیما چه مدارکی را باید ارائه دهیم؟

چرا از رادار361 بلیط هواپیما بخریم؟

رادار361 یک جستجوگر و نمایش دهنده انواع خطوط پروازی در مسیرهای مختلف و همینطور انواع هتل‌ها و اقامتگاه‌هاست. رادار361 برای تهیه بلیط هوپیما می‌تواند بهترین انتخاب باشد چرا که این سایت جامع‌ترین پرواز‌های هواپیمایی در مسیر مورد نظر شما را در اختیار دارد. کافی است اطلاعات مختصر خواسته شده در بخش پرواز را در کادر مربوطه وارد کنید. سایت رادار در عرض چند ثانیه تمام پروازهای شرکت‌های هواپیمایی و تامین کنندگان بلیط هواپیما را در مقابلتان قرار می‌دهد.
با استفاده از وب سایت رادار361 دیگر نیازی به جستجو در وب سایت‌های پیشنهادی گوگل نخواهید داشت. در این سایت تمام پروازها در ساعت و روز مورد نظر شما با آخرین تخفیفات و ارزانترین قیمت در اختیار شماست. به این ترتیب براحتی می‌توانید خرید بلیط هواپیما را انجام دهید.

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما چه سایتی است؟

همانطور که می‌دانید امروزه وب سایت‌های خرید بلیط هواپیما با یک جستجوی ساده در اینترنت به وفور یافت می‌شود. اما کمتر کسی از ویژگی‌های یک سایت خوب جهت خرید بلیط هواپیما اطلاع دارد. بهترین سایت خرید بلیط هواپیما در واقع سایتی است که بتواند گزینه‌های مختلفی از شرکت‌های هواپیمایی در مسیر مورد نظرتان را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید با امکان قیاس ارزانترین قیمت را انتخاب کنید. در سایت رادار361 جامع‌ترین فهرست فروشندگان و تامین کنندگان بلیط هواپیما را در اختیار خواهید داشت.

آیا امکان کنسل کردن بلیط پرواز وجود دارد؟

قوانین کنسلی بلیط پرواز بسته به اینکه چه نوع بلیطی را تهیه نموده اید (سیستمی یا چارتری) متفاوت خواهد بود. حتما باید قبل از خرید بلیط هواپیما از قوانین مربوط به کنسلی پرواز شرکت هواپیمایی یا چارتر کننده مطلع شوید. اما به طور معمول بلیط‌های سیستمی را به راحتی می‌توانید کنسل کنید و با توجه به قوانین و محاسبات شرکت هواپیمایی مربوطه جریمه مورد نظر را بپردازید. اما در مورد بلیط‌های چارتری امکان کنسلی وجود ندارد. گرچه برخی چارتر کننده‌ها قوانین خاصی برای کنسلی دارند که بهتر است این موضوع را قبل از خرید بلیط هواپیما در نظر بگیرید.

تفاوت بلیط سیستمی و چارتری چیست؟

بلیط سیستمی به نوعی از بلیط اطلاق می‌شود که قیمت نهایی آن را شرکت هواپیمایی تعیین می‌کند و چارتر کننده هیچ دخل و تصرفی در تعیین قیمت آن ندارد. قیمت این نوع بلیط ثابت است و معمولا به صورت فصلی یا سالانه تغییر می‌کند.
قبل از تعریف بلیط چارتر باید به معرفی چارترکننده پرداخت. چارتر کننده یا اجاره کننده در واقع تمام یا قسمتی از صندلی‌های هواپیما را از یک شرکت هواپیمایی اجاره می‌کند و بهای آنرا به شرکت مربوطه می‌پردازد. بنابراین در صورت به فروش نرسیدن به موقع بلیط چارتر، چارتر کننده دچار زیان می‌شود و همین موضوع سبب می‌شود که این نوع بلیط معمولا با قیمتی پایین به فروش برسد. قیمت بلیط چارتری با توجه به نزدیکی به زمان پرواز می‌تواند تغییرات چشمگیری داشته باشد و ارزانتر ارائه شود.

چه اطلاعاتی در بلیط هواپیما درج می شود؟

بلیط هواپیما از دو بخش اطلاعات پرواز و اطلاعات بلیط تشکیل شده است. در قسمت اطلاعات پرواز مبدا، مقصد، تاریخ پرواز، ساعت پرواز و ساعت رسیدن درج شده است. در بخش اطلاعات بلیط نیز می‌توانید نوع ایرلاین، مدل هواپیما، نوع کلاس و میزان بار مجاز را ببینید. در زیر لوگو شرکت هواپیمایی هم شماره پرواز و شماره بلیط درج شده است.

برای اخذ بلیط هواپیما چه مدارکی را باید ارائه دهیم؟

بسته به اینکه خرید بلیط هواپیما داخلی یا خارجی مد نظر شماست بالطبع مدارک ارائه شده نیز متفاوت خواهد بود. اما خرید بلیط هواپیما داخلی روند پیچیده‌ای ندارد. در خرید آنلاین بلیط هواپیما یک کارت بانکی اعتباری و مشخصات مندرج در کارت ملی کفایت می‌کند و در زمان ورود به فرودگاه نیز با ارائه کارت ملی می‌توانید بلیط خود را تحویل بگیرید.

چه قدر رادار تصمیماتتان را تغییر داده است؟!