شهر زیبای شیراز جزو مقاصد محبوب مسافران است و همه ساله مسافران زیادی از طریق خطوط هوایی مختلف راهی این شهر می‌شوند. شرکت‌های هواپیمایی نظیر؛ زاگرس، ایران ایرتور، سپهران ایر، آتا، کاسپین، وارش و... در این مسیر پروازی فعال هستند. اگر در جستجوی بلیط هواپیما شیراز هستید این نوشتار به کارتان می‌آید؛ چرا که در ادامه به چگونگی خرید بلیط هواپیما شیراز با پایین‌ترین قیمت می‌پردازیم.

قیمت بلیط هواپیما شیراز به چه عواملی بستگی دارد؟

تصور کنید برای سفری هوایی به شیراز آماده می‌شوید؛ اولین گزینه خرید بلیط هواپیماست که البته هر چه ارزانتر قطعا بهتر خواهد بود. اما خرید بلیط هواپیمای ارزان به این سادگی‌ها هم نیست. چه بسا باید بسیار هوشمندانه عمل کنید تا بلیطی مناسب و مقرون به صرفه نصیبتان شود. خوب است بدانید قیمت بلیط هواپیما تحت تاثیر چندین عامل تغییرات چشمگیری خواهد داشت. بیایید با هم نگاهی به مهمترین عوامل موثر در تغییر قیمت بلیط هواپیما شیراز بیندازیم.

 • 1. نوع شرکت هواپیمایی (ایرلاین):

  اینکه کدام شرکت هواپیمایی را برای سفر خود انتخاب می‌کنید تاثیر بسزایی در قیمت بلیط هواپیما خواهد داشت، چرا که برخی ایرلاین‌ها به دلیل نوع هزینه‌ها و محاسبات خود معمولا بلیط‌های گرانقیمت‌تری را ارائه می‌کنند و بهتر است به این نکته قبل از تهیه بلیط داشته باشید.

 • 2. در روزهای پر مسافر سفر نکنید:

  زمانی را که برای سفر به شیراز انتخاب می‌کنید می‌تواند روی قیمت بلیط هواپیما شیراز تاثیر بگذارد. به طور مثال روزهای بهاری نمی‌تواند زمان مناسبی برا ی سفر به شیراز باشد توصیه می‌کنیم برای برخورداری از بلیطی ارزان در تعطیلات رسمی کشور قید سفر به این شهر زیبا را بزنید.

 • 3. تهیه بلیط هواپیما دو مسیره یا توقف‌دار:

  همانطور که می‌دانید پرواز بدون توقف در واقع پروازی است که طبق یک برنامه مشخص یک مسیر پروازی را طی می‌کند و بدون اتلاف وقت شما را به فرودگاه مقصد می‌رساند. اگر می‌خواهد بلیط هواپیما ارزان شیراز نصیبتان شود می‌توانید پروازهای توقف‌دار را انتخاب کنید. به این معنا که قبل از رسیدن به فرودگاه شیراز در فرودگاه از قبل تعیین شده‌ای برای جابجایی مسافران توقف خواهید داشت. به دلیل همین توقف معمولا بلیط پرواز‌های توقف‌دار ارزانتر از پرواز‌های بدون توقف است.

 • 4. خرید بلیط هواپیما دو طرفه (رفت و برگشت):

  در بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی برای جلب رضایت مسافران بلیط‌های رفت و برگشت با قیمتی ارزانتر ارائه می‌شوند. اگر طبق برنامه ریزی خود می‌توانید زمان برگشت خود را قبل از حرکت مشخص کنید این نوع بلیط‌ها حسابی به کارتان می‌آید.

 • 5. بلیط سیستمی، چارتری، یا لحظه آخری مسئله این است!

  اگر اهل سفر با هواپیما باشید قطعا واژه پر تکرار چارتی و سیستمی را بسیار شنیده‌اید. بلیط‌های سیستمی معمولا گرانتر از بلیط‌های چارتری هستند و بلیط‌های لحظه آخری نیز تخفیفی بر بلیط‌های چارتری است. در ادامه به توضیح و تفاوت بلیط‌های سیتمی و چارتری خواهیم پرداخت.

 • 6. نوع کلاس پروازی:

  اینکه طبق برنامه ریزی مالی و سلیقه خود کدام یک از کلاس‌های پروازی را برای خرید بلیط هواپیما انتخاب می‌کنید در قیمت بلیط هواپیما شما تاثیر بسزایی خواهد داشت. سه نوع کلاس پروازی در رده بندی هواپیمایی وجود دارد. فرست کلاس و بیزینس کلاس گرانترین قیمت‌های بلیط را دارند و کلاس اکونومی اقتصادی‌ترین و ارزانترین بلیط‌های هواپیمای محسوب می‌شود که البته به همین دلیل تقاضای بیشتری نیز دارند.

تفاوت بلیط چارتری شیراز با بلیط سیستمی چیست؟

همانطور که ذکر شد؛ برای اینکه بتوانید بلیط هواپیما ارزان شیراز را خریداری کنید بهتر است با بلیط سیستمی شیراز، بلیط چارتری شیراز و بلیط لحظه آخری شیراز آشنا شوید.

بلیط هواپیما سیستمی شیراز

بلیط سیستمی در واقع به بلیطی اطلاق می‌شود که قیمت ثابت و مشخصی دارد و قیمت آن فقط از طرف شرکت‌های هواپیمایی تعیین می‌شود و چارترکننده (اجاره کننده) هیچ دخل و تصرفی در تعیین قیمت این نوع بلیط نخواهد داشت.
بلیط‌های سیستمی به دلیل اینکه از مدت‌ها قبل از پرواز قیمت آنها مشخص و اعلام می‌شود بیشتر مناسب کسانی است که برنامه ریزی مشخص‌تری برای زمان سفر خود دارند؛ به این ترتیب از چند ماه قبل می‌توانند بلیط هواپیمای خود را تهیه کنند. گرچه بلیط‌های سیستمی قیمت بالاتری نسبت به بلیط‌های چارتری دارند اما برخی ویژگی‌های این نوع بلیط موجب شده تا طرفداران خاص خود را داشته باشند. از جمله اینکه با تهیه این نوع بلیط براحتی می‌توانید روز و ساعت پرواز خود را تغییر دهید؛ یا بلیط خود را کنسل کنید البته در این صورت با توجه به قوانین شرکت هواپیمایی مورد نظر شما متحمل درصد جریمه کنسلی از پیش تعیین شده خواهید شد.

بلیط هواپیما چارتری شیراز

قیمت بلیط چارتری شیراز در واقع توسط چارتر کننده تعیین می‌شود. چارتر کننده یا اجاره کننده تمام یا بخشی از صندلی‌های یک شرکت هواپیمایی را اجاره می‌کند و بهای صندلی‌های اجاره‌ای را به شرکت هواپیمایی می‌پردازد و از این به بعد شرکت هواپیمایی هیچ دخل و تصرفی در قیمت نهایی بلیط هواپیما نخواهد داشت.
در صورتی که در ساعات نزدیک به پرواز تمام صندلی‌های هواپیما به فروش نرسد چارتر کننده ناچار است قیمت بلیط‌ها را با توجه به محاسبات خود تغییر دهد در واقع قیمت بلیط چارتری شیراز بسیار تحت تاثیر تقاضا قرار می‌گیرد.
گرچه بلیط‌های چارتری ارزان قیمت‌تر از بلیط‌های سیستمی هستند اما معایبی نیز دارند از جمله اینکه بهای بلیط برای تمامی سنین یکسان است اما در بلیط‌های سیستمی چنین نیست و برای نوزادان یا کودکان زیر دو سال تخفیف در نظر گرفته می‌شود. از دیگر تفاوت‌های بلیط سیتمی و چارتری می‌توان به این نکته اشاره کرد که در بلیط‌های نوع چارتری امکان کنسلی وجود ندارد و البته هر چه به ساعات پرواز نزدیکتر می‌شوید این قانون سختگیرانه‌تر اعمال می‌شود. ناگفته نماند برخی شرکت‌های هواپیمایی به دلیل تامین رضایت مسافران طبق قوانین خاصی کنسلی بلیط چارتر را می‌پذیرند.
توصیه می‌کنیم قبل از تهیه بلیط هواپیما حتما قوانین کنسلی چارتر کننده یا شرکت هواپیمایی را بررسی نمایید. به این ترتیب می‌توانید از ضرر و زیان احتمالی جلوگیری کنید.

بلیط لحظه آخری شیراز

بلیط لحظه آخری شیراز نیز بلیطی است که ممکن است شامل حال همه مسافران نشود. بلیط لحظه آخری شیراز در واقع زمانی از سوی چارتر کننده اعلام می‌شود که صندلی‌های هواپیما به فروش نرسیده باشد. هرچه این به حد نصاب نرسیدن به ساعات پایانی پرواز هواپیما نزدیک‌تر باشد قیمت این نوع بلیط نیز کاهش بیشتری خواهد داشت.
در واقع قیمت بلیط لحظه آخری برای جلوگیری از متضرر شدن چارتر کننده در ساعات پایانی پرواز مشخص می‌شود و به طور معمول قیمت پایینی دارد.

قیمت بلیط هواپیما شیراز

پس از توضیح بلیط‌های سیستمی و چارتری، تاثیر بلیط سیستمی و چارتری بر قیمت بلیط هواپیما شیراز بسیار واضح و مشخص است. برای خرید بلیط هواپیما شیراز با قیمتی پایین خوب است بدانید که قیمت این نوع بلیط نیز تحت تاثیر تقاضا افزایش یا کاهش پیدا می‌کند. بنابراین با انتخاب به موقع زمان پرواز و جستجوی بلیط‌ چارتری شیراز می‌توانید سفری مقرون به صرفه را برای خود رقم بزنید.
اگر هم می‌توانید به هر دلیلی سفر خود را به ساعات نزدیک پرواز شیراز موکول کنید می‌توانید روی خرید بلیط لحظه آخری شیراز حساب باز کنید؛ ناگفته نماند همیشه ممکن است شانس با شما در این زمینه یار نباشد. گرچه بلیط‌های سیستمی گرانتر از بلیط‌های چارتری هستند اما این ویژگی را دارند که دچار نوسان قیمت نیستند و عامل تقاضا موجب افزایش یا کاهش آن نخواهد شد؛ به هر ترتیب انتخاب با شماست.

بلیط هواپیما تهران شیراز

گرچه شیراز به دلیل جاذبه‌های ادبی، تاریخی و طبیعی فراوان همه ساله مسافران از شهرهای مختلف را به سمت خود می‌کشاند؛ اما مسیر پروازی تهران شیراز پر طرفدارترین مسیر هوایی این فرودگاه محسوب می‌شود و چه بسیار مسافرانی که همه روزه از فرودگاه مهرآباد به مقصد فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز جابه جا می‌شوند.
اگر می‌خواهید بلیط هواپیما تهران شیراز را با قیمتی پایین خریداری کنید باید مدام قیمت‌های ایرلاین‌های مختلف را بررسی نمایید. برای این منظور می‌توانید وب سایت‌های شرکت‌های هواپیمایی یا صفحات اجتماعی آنها را پیگیری کنید چرا که به طور معمول آخرین تخفیف‌ها را در صفحات خود اعلام می‌کنند.
بلیط هواپیما تهران شیراز را اگر بتوانید به صورت رفت و برگشت نیز خریداری کنید می‌توانید تا حد قابل توجهی در هزینه‌های سفر خود صرفه جویی کنید. قبل از خرید بلیط هواپیما تهران شیراز بهتر است به زمان و تاریخ پرواز خود توجه کنید چون همانگونه که ذکر شد تاثیر بسزایی در هزینه پرداختی شما بابت خرید بلیط هواپیما تهران شیراز خواهد داشت.

چگونه بلیط هواپیما ارزان شیراز را بخریم؟

برای تهیه بلیط هواپیما ارزان شیراز به یک الی دو شرکت هواپیمایی بسنده نکنید. بلکه با مقایسه قیمت‌های مختلف بلیط هواپیما شیراز می‌توانید انتخاب بهتری داشته باشید و البته توجه به روزهای پیک (پر مسافر) و روزهای غیر پیک (کم مسافر) در تهیه بلیط هواپیما شیراز می‌تواند روی قیمت بلیط هواپیما تاثیر بسزایی داشته باشد.
اگر برای سفر به شیراز فوریتی ندارید و می‌توانید به دلخواه ساعت و روز سفر خود را تغییر دهید؛ بهتر است ساعات اولیه صبح یا اواخر شب را برای این سفر در نظر بگیرید. علاوه‌بر این با انتخاب روزهای میانی هفته همچون دو شنبه و سه شنبه می‌توانید در هزینه بلیط هواپیما شیراز حسابی صرفه جویی کنید چرا که معمولا اوائل و اواخر هفته روزهای پر ترافیک سفر هوایی محسوب می‌شوند.

چه زمانی بلیط هواپیما شیراز ارزانتر است؟

برای سفری ارزان به شیراز بهتر است در روزهای کم مسافر این شهر را برای سفر انتخاب کنید. اگر از آن دسته افرادی هستید که می‌توانید در روزهای غیر تعطیل به سفر بروید؛ دور سفر در تعطیلات نوروزی را خط بکشید. چرا که به دلیل تقاضای زیاد حتما بلیط‌های گرانی نصیبتان خواهد شد.
در اردیبهشت ماه نیز گرچه فصل بسیار زیبایی برای سفر به شیراز است و جشنواره‌های متعددی در این شهر برگزار می‌شود اما اگر می‌خواهید قیمت زیادی بابت بلیط هواپیما شیراز پرداخت نکنید باید بگوییم اردیبهشت ماه هم نمی‌تواند انتخاب خوبی باشد. برای سفر به شیراز و تهیه بلیط هواپیما ارزان شیراز توصیه می‌کنیم اوائل پاییز یا نیمه دوم فروردین ماه برای سفر به شیراز برنامه ریزی کنید.

چرا بلیط هواپیما شیراز را از رادار361 بخریم؟

تصور کنید برای خرید بلیط هواپیما شیراز باید چند ساعتی را در وب سایت‌های مختلف پیشنهادی گوگل سپری کنید و در آخر نیز با شک و تردید بلیط مورد نظرتان را خریداری نمایید. اگر با مفهوم متاسرچ آشنا باشید دیگر هرگز روش پیشین، به عبارتی جستجو در تک تک وب سایت‌های خرید بلیط هواپیما را در پیش نخواهید گرفت.
متاسرچ یک موتور جستجوی هوشمند است که می‌تواند به جای شما به تمام وب سایت‌های معتبر موجود که در حوزه فروش بلیط هواپیما فعال هستند سر بزند و ارزانترین و بهترین گزینه‌های پروازی را در مسیر مورد نظرتان، در قالب فهرستی در مقابلتان قرار دهد.
رادار361 همان موتور جستجوی قوی است که اکنون به عصای دست بسیاری از مسافران مبدل شده است. برای این منظور پس از ورود به رادار361 وارد بخش پرواز (آیکن هواپیما) شوید. در این صفحه با وارد نمودن مبدا، مقصد و تاریخ پرواز این روند جستجوی دقیق را به رادار بسپارید.
در این مرحله فهرستی از گزینه‌های پروازی از شرکت‌های هواپیمایی مختلف را خواهید داشت. در این صورت براحتی می‌توانید قیمت‌هایی که از طرف چارتر کننده‌ها یا شرکت‎‌های هواپیمایی اعلام می‌شود را با هم مقایسه کرده و ارزانترین قیمت را انتخاب کنید. بی‌تردید به این شکل انتخاب مناسب‌تری خواهید داشت.
علاوه‌بر این در سایت رادار هر سه ساعت یک بار قیمت‌های مندرج بروزرسانی می‌شود. بنابراین با اطمینان از اینکه در این سایت آخرین قیمت‌ها و تخفیف‌ها را در اختیار دارید می‌توانید رزرو خود را براحتی انجام دهید.
در سایت رادار برای اینکه بتوانید زودتر به نتیجه دلخواه خود برسید؛ فیلترهای جستجوی موثری پیش بینی شده است. از جمله اینکه می‌توانید با استفاده از فیلتر‌هایی همچون ساعت پرواز، نوع شرکت هواپیمایی، نوع کلاس پروازی و نوع هواپیما جستجوی رادار را بر اساس آنچه مد نظر دارید تغییر دهید. یا اینکه می‌توانید فهرست پیش رو را بر اساس فیلترهایی همچون ارزانترین قیمت، نزدیکترین زمان، پیشنهاد رادار و سریعترین زمان مرتب نمایید.
از دیگر ویژگی‌های خوب رادار361 این است که علاوه‌بر خرید بلیط هواپیما می‌توانید در این سایت رزرو هتل شیراز را نیز انجام دهید. به عبارتی چه برای رزرو هتل و چه برای خرید بلیط هواپیما وارد این سایت شوید رضایت شما جلب خواهد شد. چرا که در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارزانترین‌ها نصیبتان خواهد شد. پس با خیال راحت بار سفر ببندید و به سمت شهر زیبای بهتر نارنج حرکت کنید.

سوالات متداول شما درباره خرید بلیط هواپیما شیراز

چرا از رادار361 بلیط هواپیما بخریم؟

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما چه سایتی است؟

آیا امکان کنسل کردن بلیط پرواز وجود دارد؟

تفاوت بلیط سیستمی و چارتری چیست؟

چه اطلاعاتی در بلیط هواپیما درج می شود؟

برای اخذ بلیط هواپیما چه مدارکی را باید ارائه دهیم؟

چرا از رادار361 بلیط هواپیما بخریم؟

رادار361 یک جستجوگر و نمایش دهنده انواع خطوط پروازی در مسیرهای مختلف و همینطور انواع هتل‌ها و اقامتگاه‌هاست. رادار361 برای تهیه بلیط هوپیما می‌تواند بهترین انتخاب باشد چرا که این سایت جامع‌ترین پرواز‌های هواپیمایی در مسیر مورد نظر شما را در اختیار دارد. کافی است اطلاعات مختصر خواسته شده در بخش پرواز را در کادر مربوطه وارد کنید. سایت رادار در عرض چند ثانیه تمام پروازهای شرکت‌های هواپیمایی و تامین کنندگان بلیط هواپیما را در مقابلتان قرار می‌دهد.
با استفاده از وب سایت رادار361 دیگر نیازی به جستجو در وب سایت‌های پیشنهادی گوگل نخواهید داشت. در این سایت تمام پروازها در ساعت و روز مورد نظر شما با آخرین تخفیفات و ارزانترین قیمت در اختیار شماست. به این ترتیب براحتی می‌توانید خرید بلیط هواپیما را انجام دهید.

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما چه سایتی است؟

همانطور که می‌دانید امروزه وب سایت‌های خرید بلیط هواپیما با یک جستجوی ساده در اینترنت به وفور یافت می‌شود. اما کمتر کسی از ویژگی‌های یک سایت خوب جهت خرید بلیط هواپیما اطلاع دارد. بهترین سایت خرید بلیط هواپیما در واقع سایتی است که بتواند گزینه‌های مختلفی از شرکت‌های هواپیمایی در مسیر مورد نظرتان را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید با امکان قیاس ارزانترین قیمت را انتخاب کنید. در سایت رادار361 جامع‌ترین فهرست فروشندگان و تامین کنندگان بلیط هواپیما را در اختیار خواهید داشت.

آیا امکان کنسل کردن بلیط پرواز وجود دارد؟

قوانین کنسلی بلیط پرواز بسته به اینکه چه نوع بلیطی را تهیه نموده اید (سیستمی یا چارتری) متفاوت خواهد بود. حتما باید قبل از خرید بلیط هواپیما از قوانین مربوط به کنسلی پرواز شرکت هواپیمایی یا چارتر کننده مطلع شوید. اما به طور معمول بلیط‌های سیستمی را به راحتی می‌توانید کنسل کنید و با توجه به قوانین و محاسبات شرکت هواپیمایی مربوطه جریمه مورد نظر را بپردازید. اما در مورد بلیط‌های چارتری امکان کنسلی وجود ندارد. گرچه برخی چارتر کننده‌ها قوانین خاصی برای کنسلی دارند که بهتر است این موضوع را قبل از خرید بلیط هواپیما در نظر بگیرید.

تفاوت بلیط سیستمی و چارتری چیست؟

بلیط سیستمی به نوعی از بلیط اطلاق می‌شود که قیمت نهایی آن را شرکت هواپیمایی تعیین می‌کند و چارتر کننده هیچ دخل و تصرفی در تعیین قیمت آن ندارد. قیمت این نوع بلیط ثابت است و معمولا به صورت فصلی یا سالانه تغییر می‌کند.
قبل از تعریف بلیط چارتر باید به معرفی چارترکننده پرداخت. چارتر کننده یا اجاره کننده در واقع تمام یا قسمتی از صندلی‌های هواپیما را از یک شرکت هواپیمایی اجاره می‌کند و بهای آنرا به شرکت مربوطه می‌پردازد. بنابراین در صورت به فروش نرسیدن به موقع بلیط چارتر، چارتر کننده دچار زیان می‌شود و همین موضوع سبب می‌شود که این نوع بلیط معمولا با قیمتی پایین به فروش برسد. قیمت بلیط چارتری با توجه به نزدیکی به زمان پرواز می‌تواند تغییرات چشمگیری داشته باشد و ارزانتر ارائه شود.

چه اطلاعاتی در بلیط هواپیما درج می شود؟

بلیط هواپیما از دو بخش اطلاعات پرواز و اطلاعات بلیط تشکیل شده است. در قسمت اطلاعات پرواز مبدا، مقصد، تاریخ پرواز، ساعت پرواز و ساعت رسیدن درج شده است. در بخش اطلاعات بلیط نیز می‌توانید نوع ایرلاین، مدل هواپیما، نوع کلاس و میزان بار مجاز را ببینید. در زیر لوگو شرکت هواپیمایی هم شماره پرواز و شماره بلیط درج شده است.

برای اخذ بلیط هواپیما چه مدارکی را باید ارائه دهیم؟

بسته به اینکه خرید بلیط هواپیما داخلی یا خارجی مد نظر شماست بالطبع مدارک ارائه شده نیز متفاوت خواهد بود. اما خرید بلیط هواپیما داخلی روند پیچیده‌ای ندارد. در خرید آنلاین بلیط هواپیما یک کارت بانکی اعتباری و مشخصات مندرج در کارت ملی کفایت می‌کند و در زمان ورود به فرودگاه نیز با ارائه کارت ملی می‌توانید بلیط خود را تحویل بگیرید.

چه قدر رادار تصمیماتتان را تغییر داده است؟!