تهران پایتخت کشور و از شهرهای پرجمعیت جهان که تقریبا نیمی از فعالیت‌های اقتصادی و مراکز مهم اداری کشور در این کلان‌شهر متمرکز شده‌اند. از این‌رو یکی از پرترددترین خطوط هوایی کشور مربوط به این خط هوایی است و از تمام ایرلاین‌های بزرگ به این شهر پرواز انجام می‌شود. البته همه سفرهایی که به مقصد تهران انجام می‌شود هم الزاما کاری نیست. چه سفرتان به تهران کاری باشد چه تفریحی، همواره خرید بلیط هواپیما تهران یکی از دغدغه‌های اصلی سفر به شمار می‌آید. پس اگر خواهان سفر مقرون به صرفه‌ای هستید همراه ما باشید.

قیمت بلیط هواپیما تهران به چه عواملی بستگی دارد؟

فاکتورهای مهمی در نرخ‌گذاری و تعیین قیمت بلیط هواپیما تهران تاثیرگذار هستند که اطلاع از این فاکتورها به شما کمک می‌کند تا انتخاب بهتری برای خرید بلیط هواپیما تهران داشته باشید. هنگام رزرو یا خرید پرواز تهران، توجه به نکات زیر امکان خرید بلیط ارزان پرواز تهران را به شما می‌دهند.
از عوامل مهم در تعیین قیمت بلیط هواپیما تهران می‌توان به خرید آنلاین یا حضوری، تاریخ و زمان پرواز، نوع ایرلاین و کلاس پروازی، فاصله مبدا و مقصد، بلیط سیستمی یا چارتری و... اشاره کرد. اجازه دهید تا بیشتر با این موارد آشنا شویم.

 • خرید آنلاین:

  زمانی که اقدام به خرید آنلاین بلیط هواپیما می‌کنید می‌توانید پروازها را از نظر ساعت پرواز، نوع ایرلاین، نوع کلاس پروازی و از همه مهم‌تر از نظر قیمت بلیط هواپیما مقایسه کنید. در صورتیکه در شرایطی که به آژانس‌های هواپیمایی حضوری مراجعه ‌کنید از چنین امکانی محروم هستید.

 • تاریخ و زمان:

  تاریخ و زمان پرواز شما به تهران نیز یکی از موارد تاثیرگذار بر قیمت بلیط هواپیما تهران است چراکه با توجه به افزایش یا کاهش میزان تقاضای مسافران برای سفر در زمان‌های مختلف نرخ بلیط نیز متغییر خواهد بود. در بازه‌های زمانی متفاوتی قیمت پرواز تهران دچار افزایش یا کاهش می‌شود که دلایل مختلفی از قبیل برگزاری رویدادهای فرهنگی، ورزشی، سمینارها و نمایشگاه‌های بین‌المللی مهم، وضعیت مناسب آب و هوایی تهران و همچنین اتمام تعطیلات نوروزی و غیره موجب تقاضای مسافران زیادی برای خرید بلیط هواپیما تهران می‌شود. در این بازه‌های زمانی قیمت بلیط هواپیما تهران نیز با افزایش قیمت مواجه می‌شود.

 • نوع ایرلاین:

  برند ایرلاین‌ها و نوع هواپیماهایی که هر یک در ناوگان هوایی خود دارند، از دیگر فاکتورهای مهم در تعیین قیمت بلیط هواپیما تهران هستند. معمولا ایرلاین‌هایی که دارای بند معروفی هستند، با قیمت بالاتری نسبت به دیگر ایرلاین‌ها بلیط هواپیما را ارائه می‌دهند.

 • کلاس پروازی:

  هر پرواز بر اساس نوع امکانات و خدماتی که به مسافران ارائه می‌کند با توجه به شرایط موجود در هواپیما کلاس‌بندی می‌شود. کلاس‌بندی‌ها اغلب به صورت اکونومی کلاس (اقتصادی)، بیزینس کلاس (تجاری) و فرست کلاس (ویژه) تعریف می‌شوند. این کلاس‌بندی‌ها به شدت بر گران یا ارزان بودن بلیط اثر دارد. به طوریکه بلیط هواپیما در کلاس اکونومی ارزان‌ترین قیمت را داشته و کلاس بیزینسی و فرست کلاس در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

 • فاصله مبدا و مقصد:

  فاصله مبدا و مقصد پرواز یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط هواپیما به شمار می‌آید. برای مثال قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد با قیمت بلیط پرواز تهران اصفهان متفاوت است چراکه فاصله هوایی تهران با این دو مقصد نیز تفاوت دارد. بنابراین منطقی است که قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد بیشتر باشد.

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت پرواز تهران، می‌توانیم به نوع بلیط‌ها اشاره کنیم. بلیط‌ها دارای انواع مختلفی ازجمله بلیط سیستمی، چارتری یا لحظه آخری هستند. در ادامه با این نوع بلیط‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

تفاوت بلیط هواپیما چارتری تهران با با بلیط سیستمی چیست؟

مطمئنا هنگام رزرو یا خرید بلیط هواپیما، با پرواز سیستمی و چارتری روبرو شده‌اید. از این‌رو در اینجا با مفهوم این دو نوع پرواز و بلیط بیشتر آشنا می‌شویم. پروازهای سیستمی یا برنامه‌ای برای دوره‌های طولانی توسط خطوط هواپیمایی برنامه‌ریزی می‌شوند و تنوع مسیرهای زیادی دارند. این پروازها بسیار منظم بوده و دارای برنامه و ساعت مشخصی هستند که شامل بیشتر پروازهای خطوط مهم ایران می‌شوند.
پروازهای چارتری توسط شرکت‌های چارترکننده و آژانس‌های مسافرتی صورت می‌گیرد به این صورت که آژانس هواپیمایی مستقیما همه یا بخشی از مسیرهای هوایی پرتردد و پرمقصد مانند مسیر پروازی منتهی به تهران را برای مدتی مشخص اجاره می‌کند، خودش بلیط ها را قیمت‌گذاری می‌کند و آن را به فروش می‌رساند، به‌همین دلیل نرخ این پروازها متغیر است.

بلیط سیستمی تهران چیست؟

بلیط‌های سیستمی را می‌توانید مستقیما ازشرکت‌های هواپیمایی یا از طریق آژانس‌های گردشگری و هواپیمایی با قیمت‌های مشخص و ثابت خریداری کنید. قیمت این بلیط‌ها در طول زمان و تغییر فصول دچار کاهش یا افزایش نمی‌شود و دارای نرخ ثابت هستند. همچنین برنامه زمانی منظم و دقیقی دارند. اگرچه قیمت بلیط‌های سیستمی بیشتر است اما ثابت بودن نرخ فروششان مهم‌ترین ویژگی آنها برای ترغیب مشتری به خرید بلیط سیستمی به‌شمار می‌آید.
بلیط هواپیما سیستمی تهران تحت شرایط و قوانین خاصی به شما اجازه می‌دهد تاریخ یا ساعت پروازتان را تا قبل از ساعت پرواز، تغییر دهید یا بلیط‌تان را کنسل کنید و پولتان را پس بگیرید. البته استرداد بلیط تحت شرایط و قوانین خاصی صورت می‌گیرد.
از معایب بلیط‌های سیستمی که باعث می‌شود مسافران و گردشگران تمایل کمتری نسبت به خرید آنها داشته باشند، می‌توان به قیمت بالای این بلیط‌ها اشاره کرد که به نسبت بلیط‌های چارتری دارای هزینه بالاتری می‌باشند. هزینه بلیط‌های سیستمی توسط سازمان هواپیمایی کشوری تعیین و مصوب می‌شود.

بلیط چارتری تهران چیست؟

چارتر یک واژه بسیار پرکاربرد است که در لغت به معنی اجاره کردن هتل، قطار، هواپیما و... به صورت کامل است اما در ایران این کلمه برای خرید بلیط هواپیما بیشتر استفاده می‌شود. بلیط هواپیما چارتر تهران به دلیل ارزان ‌قیمت بودنش طرفداران زیادی دارند.
اما در هنگام تعطیلات و پیک سفرها که تعداد مسافران زیاد است نه تنها بلیط هواپیما چارتر تهران با قیمت ارزان را نمی‌توان خریداری کرد بلکه در این مواقع به دلیل افزایش متقاضی، نرخ این بلیط‌ها گران‌تر نیز می‌شود.
همانطور که گفتیم بارزترین مزیت بلیط‌های چارتر، قیمت پایین آنهاست که می‌توانیم از طریق خرید آنلاین بلیط هواپیما پروازهای چارتر را پیدا کنیم. هر چند که در زمان‌‌های خاصی از سال قیمت آنها نیز با تغییراتی مواجه است. لازم به ذکر است که بلیط چارتر را نمی‌توانید کنسل کنید.
بلیط چارتر مشکلاتی نیز دارد که لازم است قبل از اقدام به خرید این موارد را مورد توجه قرار دهیم:
نوع دیگری از بلیط‌ها وجود دارند که به نام بلیط لحظه آخری تهران معروف هستند و قیمت آن، نسبت به بلیط هواپیما چارتر تهران کمتر است. بلیط لحظه آخری یعنی تعدادی از آژانس‌های مسافرتی قسمتی از بلیط‌های پرواز را به صورت چارتر رزرو کرده‌اند، در لحظه آخر صندلی‌های باقی مانده را با قیمت کمتر از چارتر به فروش می‌رسانند، تا ظرفیت آنها کامل شود. البته لازم به ذکر است که در ایو بلیط هواپیما شما امکان برنامه‌ریزی یا رزرو بلیط را ندارید و تنها چند ساعت قبل از پرواز لیست بلیط‌های لحظه آخری قابل دسترسی است.

قیمت بلیط هواپیما تهران

مسیرهای پروازی که به تهران ختم می‌شوند یکی از پرترددترین مسیرهای کشور است از این‌رو پرواز تهران از هر شهری نیز از پر متقاضی‌ترین بلیط‌های هواپیمایی در داخل کشور به حساب می‌آید. وقتی تعداد سفرهای افراد به تهران زیاد باشد قطعا بسیاری از افراد به دنبال خرید ارازان‌ترین بلیط هواپیما تهران هستند.
با توجه به اینکه بلیط هواپیما چارتر تهران را خریداری می‌کنید یا بلیط سیستمی، هزینه‌های متفاوتی را برای بلیط باید پرداخت نمایید. همانطور که در بالا توضیح دادیم بلیط چارتر تهران و بلیط سیستمی دارای محدودیت‌ها و مزایای خاصی هستند و بر همین اساس قیمت‌های آنها با هم متفاوت است. به طوریکه در برخی از مواقع خرید بلیط چارتر تهران ارزان‌تر از بلیط سیستمی این مسیر بوده و در بعضی از مواقع ممکن است عکس آن اتفاق بیافتد.
نوع ایرلاین، سیستمی یا چارتر بودن بلیط، نوع کلاس پروازی و تاریخ سفر ازجمله عوامل مهم تاثیر‌گذار بر قیمت پرواز تهران هستند. خوشبختانه پروازهای سیستمی و چارتری هر دو در 3 ‌کلاس پروازی بیزینس کلاس، فرست‌کلاس و اکونومی برای این مسیر موجودند.
هنگام خرید بلیط هواپیما تهران یکی از مهم‌ترین معیارها که باید به آن دقت کنید، توجه به شرکت‌های هواپیمایی ارائه‌دهنده بلیط هواپیما برای پرواز تهران است، چرا‌که شرکت‌های هواپیمایی در ارائه برخی خدمات از هم متفاوتند. این تفاوت‌ها اغلب در کلاس‌های پروازی گوناگون وجود دارد و منجر‌به اختلاف فاحش در قیمت بلیط هواپیما تهران می‌شوند. به‌همین دلیل توصیه می‌کنیم حتماً در هنگام رزرو اینترنتی بلیط به برند ایر‌لاین ارائه‌دهنده بلیط و نوع کلاس پروازی آن دقت نمایید.

چگونه بلیط ارزان تهران را بخریم؟

بهترین روش برای خرید ارزان بلیط تهران خرید به صورت اینترنتی است چراکه در این روش علاوه بر صرفه جویی در وقت، می‌توانید سایت‌های مختلف فروش اینترنتی بلیط هواپیما و قیمتها را بررسی کنید و تمامی بلیط‌های ارائه شده توسط ایرلاین‌ها و کلاس‌های پروازی مختلف را در کوتاهترین زمان مورد مقایسه با یکدیگر قرار دهید.
با اطلاعات کاملی که از این روش به دست می‌آورید حتما بهترین گزینه را انتخاب می‌کنید. ما در سایت رادار361 امکانی برای شما فراهم کرده‌ایم که می‌توانید اطلاعات تمام پروازها و قیمت بلیط‌های ارائه شده تمامی ایرلاین‌ها توسط همه شرکتهای فروش آنلاین را بررسی کنید و یک لیست کامل برای انتخاب ارزان‌ترین بلیط هواپیما به تهران را داشته باشید.
بهترین زمان برای خرید بلیط ارزان تهران به فاکتورهای مهمی از جمله شرایط آب و هوایی، ایام تعطیلات رسمی مانند تعطیلات نوروز یا فصول خاص از سال بستگی دارد. اگر خواهان سفر ارزان به تهران هستید بهتر است که از سفر در تعطیلات مانند ایام نوروز خودداری کنید. اگرچه معمولا تهران در تعطیلات رسمی به دلیل سفرهای خارج از شهر تهرانی‌ها خلوت‌تر است اما همواره این شهر مقصد مسافران زیادیست که خود را به این شهر رسانده‌اند تا تماشاگر زیبایی‌های تهران در فصل بهار باشند.
همانطور که در بالا گفتیم قیمت بلیط هواپیما همیشه و در تمام ایام سال دارای نرخ ثابتی نیست و متأثر از عوامل مختلفی همچون ایرلاین، زمان پرواز، کلاس پرواز و نوع پرواز است. پس درصورتی‌ که یکی از این عوامل دچار تغییر شوند قیمت پرواز تهران نیزدچار افزایش یا کاهش قیمت می‌شود.
برای خرید بلیط هواپیما تهران با قیمت ارزان، حتما قیمت تمام ایرلاین‌ها را در یک شرایط یکسان مانند تارخ و ساعت مشخص مورد بررسی و مقایسه قرار دهید، این امکان در سایت رادار361 برای شما فراهم شده است. چراکه ممکن است قیمت بلیط‌های یک شرکت هواپیمایی با شرکت هواپیمایی دیگر در همان تارخ و ساعت متفاوت باشد، پس حتما هنگام خرید یا رزرو بلیط هواپیما تهران، لیست قیمت تمام ایرلاین‌های موجود را مورد توجه قرار دهید.

چه زمانی بلیط هواپیما تهران ارزان تر است؟

بلیط هواپیما تهران از جمله بلیط‌های پر فروش است که تقریباً در تمام روزهای سال مسافر دارد. از این رو بهترین زمان برای خرید این بلیط با ارزان‌ترین قیمت با توجه به اهداف سفر (کاری، تفریحی و...) متفاوت است.
اگر قصد شما از سفر به تهران تفریحی است و زمان خاصی برای آن تعریف نکرده‌اید، زمستان تهران می‌تواند ارزان‌ترین فصل سفر به این شهر باشد. چراکه سرمای آن باعث می‌شود مسافران کمتری به این شهر سفر کنند به همین دلیل در این فصل ایرلاین‌های متفاوت برای جذب مسافر قیمت‌هایشان را کاهش می‌دهند.
پس اگر تصمیم دارید در هنگام بازدید از هوای شهر هم لذت ببرید، بهتر است پاییز و اواسط بهار را برای گشت و گذار در پایتخت انتخاب کنید. برای اینکه در این ایام بلیط ارزانتری را خریداری کرده باشید پیشنهاد ما به شما بلیط‌های چارتری و لحظه آخری است. فراموش نکنید که سایت رادار361 به شما کمک می‌کند که ارزان‌ترین بلیط تهران یا هر شهر دیگری را به‌راحتی از میان بسیاری سایت فروش آنلاین بلیط هواپیما برای پرواز تهران پیدا کنید و خریداری نمایید.

سوالات متداول شما درباره خرید بلیط هواپیما تهران

چرا از رادار361 بلیط هواپیما بخریم؟

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما چه سایتی است؟

آیا امکان کنسل کردن بلیط پرواز وجود دارد؟

تفاوت بلیط سیستمی و چارتری چیست؟

چه اطلاعاتی در بلیط هواپیما درج می شود؟

برای اخذ بلیط هواپیما چه مدارکی را باید ارائه دهیم؟

چرا از رادار361 بلیط هواپیما بخریم؟

رادار361 یک جستجوگر و نمایش دهنده انواع خطوط پروازی در مسیرهای مختلف و همینطور انواع هتل‌ها و اقامتگاه‌هاست. رادار361 برای تهیه بلیط هوپیما می‌تواند بهترین انتخاب باشد چرا که این سایت جامع‌ترین پرواز‌های هواپیمایی در مسیر مورد نظر شما را در اختیار دارد. کافی است اطلاعات مختصر خواسته شده در بخش پرواز را در کادر مربوطه وارد کنید. سایت رادار در عرض چند ثانیه تمام پروازهای شرکت‌های هواپیمایی و تامین کنندگان بلیط هواپیما را در مقابلتان قرار می‌دهد.
با استفاده از وب سایت رادار361 دیگر نیازی به جستجو در وب سایت‌های پیشنهادی گوگل نخواهید داشت. در این سایت تمام پروازها در ساعت و روز مورد نظر شما با آخرین تخفیفات و ارزانترین قیمت در اختیار شماست. به این ترتیب براحتی می‌توانید خرید بلیط هواپیما را انجام دهید.

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما چه سایتی است؟

همانطور که می‌دانید امروزه وب سایت‌های خرید بلیط هواپیما با یک جستجوی ساده در اینترنت به وفور یافت می‌شود. اما کمتر کسی از ویژگی‌های یک سایت خوب جهت خرید بلیط هواپیما اطلاع دارد. بهترین سایت خرید بلیط هواپیما در واقع سایتی است که بتواند گزینه‌های مختلفی از شرکت‌های هواپیمایی در مسیر مورد نظرتان را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید با امکان قیاس ارزانترین قیمت را انتخاب کنید. در سایت رادار361 جامع‌ترین فهرست فروشندگان و تامین کنندگان بلیط هواپیما را در اختیار خواهید داشت.

آیا امکان کنسل کردن بلیط پرواز وجود دارد؟

قوانین کنسلی بلیط پرواز بسته به اینکه چه نوع بلیطی را تهیه نموده اید (سیستمی یا چارتری) متفاوت خواهد بود. حتما باید قبل از خرید بلیط هواپیما از قوانین مربوط به کنسلی پرواز شرکت هواپیمایی یا چارتر کننده مطلع شوید. اما به طور معمول بلیط‌های سیستمی را به راحتی می‌توانید کنسل کنید و با توجه به قوانین و محاسبات شرکت هواپیمایی مربوطه جریمه مورد نظر را بپردازید. اما در مورد بلیط‌های چارتری امکان کنسلی وجود ندارد. گرچه برخی چارتر کننده‌ها قوانین خاصی برای کنسلی دارند که بهتر است این موضوع را قبل از خرید بلیط هواپیما در نظر بگیرید.

تفاوت بلیط سیستمی و چارتری چیست؟

بلیط سیستمی به نوعی از بلیط اطلاق می‌شود که قیمت نهایی آن را شرکت هواپیمایی تعیین می‌کند و چارتر کننده هیچ دخل و تصرفی در تعیین قیمت آن ندارد. قیمت این نوع بلیط ثابت است و معمولا به صورت فصلی یا سالانه تغییر می‌کند.
قبل از تعریف بلیط چارتر باید به معرفی چارترکننده پرداخت. چارتر کننده یا اجاره کننده در واقع تمام یا قسمتی از صندلی‌های هواپیما را از یک شرکت هواپیمایی اجاره می‌کند و بهای آنرا به شرکت مربوطه می‌پردازد. بنابراین در صورت به فروش نرسیدن به موقع بلیط چارتر، چارتر کننده دچار زیان می‌شود و همین موضوع سبب می‌شود که این نوع بلیط معمولا با قیمتی پایین به فروش برسد. قیمت بلیط چارتری با توجه به نزدیکی به زمان پرواز می‌تواند تغییرات چشمگیری داشته باشد و ارزانتر ارائه شود.

چه اطلاعاتی در بلیط هواپیما درج می شود؟

بلیط هواپیما از دو بخش اطلاعات پرواز و اطلاعات بلیط تشکیل شده است. در قسمت اطلاعات پرواز مبدا، مقصد، تاریخ پرواز، ساعت پرواز و ساعت رسیدن درج شده است. در بخش اطلاعات بلیط نیز می‌توانید نوع ایرلاین، مدل هواپیما، نوع کلاس و میزان بار مجاز را ببینید. در زیر لوگو شرکت هواپیمایی هم شماره پرواز و شماره بلیط درج شده است.

برای اخذ بلیط هواپیما چه مدارکی را باید ارائه دهیم؟

بسته به اینکه خرید بلیط هواپیما داخلی یا خارجی مد نظر شماست بالطبع مدارک ارائه شده نیز متفاوت خواهد بود. اما خرید بلیط هواپیما داخلی روند پیچیده‌ای ندارد. در خرید آنلاین بلیط هواپیما یک کارت بانکی اعتباری و مشخصات مندرج در کارت ملی کفایت می‌کند و در زمان ورود به فرودگاه نیز با ارائه کارت ملی می‌توانید بلیط خود را تحویل بگیرید.

چه قدر رادار تصمیماتتان را تغییر داده است؟!